Grupa B: Unia Basket Ostrołęka pokonana po raz trzeci

Sporo emocji było w pojedynku AZS PWSZ Gorzów Wlkp. z Unią Basket Ostrołęka. Zawodniczki z Ostrołęki ambitnie walczyły o pierwsze zwycięstwo w turnieju. Podopieczne Macieja Kruszewskiego wyszły na prowadzenie w czwartej kwarcie, ale doświadczenie gorzowianek wzięło górę w końcówce i AZS PWSZ zwyciężył 67:64

Zobacz statystyki meczu

Zespół MUKS Unia Basket Ostrołęka od samego p oczątku meczu bardzo ambitnie przystąpił do walki o pierwsze zwycięstwo w turnieju. Zawodniczkom trenera Macieja Kruszewskiego nie przeszkadzał fakt, że ich rywalki to jeden z kandydatów do medalu Mistrzostw Polski Kobiet U20.

Pierwsza kwarta remisowa, a w drugiej zarysowuje się przewaga drużyny Roberta Pieczyraka. AZS PWSZ po 20 minutach gry prowadzi różnicą 6 punktów. W zespole z Ostrołęki znakomite spotkanie rozgrywa Justyna Kwiatkowska, a dzielnie ją wspomagają Karolina Matyś i Katarzyna Arak.

Trzecia kwarta wygrana przez zespół z Ostrołęki 21:16 sprawia, że przed ostatnią odsłoną prowadzenie AZS PWSZ topnieje do jednego punktu. Na 6 minut przed końcem meczu Unia wychodzi na 4 punktowe prowadzenie 55:51, w tym momencie wszyscy zaczynają kalkulować i okazuje się, że zwycięstwo drużyny z Ostrołęki różnicą około 16 - 17 punktów może zapewnić podopiecznym Macieja Kruszewskiego awans do czołowej czwórki imprezy.

Gorzowianki po trafieniach Justyny Maruszczak odzyskują prowadzenie i kontrolują przebieg spotkania do samego końca wygrywając ostatecznie 67:64.

MUKS Unia bez zwycięstwa w pierwszym etapie zagra o jutro o 7. miejsce. Rywalem zespołu Macieja Kruszewskiego będzie Korona Kraków, spotkanie rozpocznie się o 9.30.