o 7. miejsce: Korona niespodziewanie ostatnia

Koszykarki Korony Kraków przed turniejem finałowym były upatrywane jako kandydat do walki o medale Mistrzostw Polski Kobiet U20. Tymczasem zespół Andrzeja Włodarza kompletnie zawiódł podczas turnieju finałowego, krakowianki przegrały wszystkie mecze i zajęły ósme miejsce w turnieju finałowym. W ostatnim spotkaniu o 7 lokate Korona uległa Unii Basket Ostrołęka 67:87.

Zobacz statystyki meczu

Pierwsza połowa nelżała do korzykarek z Krakowa. Zespół Andrzeja Włodarza prowadził po 20 minutach 42:32. Prawidziwy kataklizm zdarzył się jednak w trzeciej kwarcie. Unia Basket Ostrołęka zagrała bardzo ambitnie i agresywnie wymuszając w całym spotkaniu aż 31 strat zespołu Korony.

Podpoieczne Macieja Kruszewskiego wygrały drugą połowę 55:25 i z nawiązką odrobiły strarty z pierwszych 20 minut wygrywając całe spotkania 87:67.

Wśród zwyciężczyń Justyna Kwiatkowska zanotowała 29 punktów, dzielnie wspomagały ją Karolina Matys (20 punktów), Marzena Marciniak (19 punktów) i Katarzyna Arak (16 punktów).