Grupa A: MUKS pierwszy, KKS drugi

Nie było emocji w ostatnim spotakniu w grupie A. Koszykarki MUKS Poznań zaczęły spotkanie od prowadzenia 17:0. Po takim początku koszykarki KKS Olsztyn nie podjęły walki i przegrały wysoko 63:117.

Zobacz statystyki meczu

Poznanianki rozpoczęły od mocnego uderzenia i po 3 minutach gry podopieczne Iwony Jabłońskiej prowadziły 10:0. Pierwsze punkty olsztynianki zdobywają dopiero po 5 minutach gry, na tablicy wyników jest wówczas 17:2 dla MUKSu.

Spotkanie w zasadzie rozstrzygnęło się już w pierwszej połowie, po 20 minutach gry MUKS prowadził 49:24, a koszykarki  z Olsztyna zupełnie nie potwierdziły atutów, którymi dominowały w poprzednich meczach – gra z kontry i agresywna obrona.

W drugiej połowie jedyną niewiadomą było czy podopieczne Iwony Jabłońskiej przekroczą próg 100 punktów. Stało się to już w połowie ostatniej kwarty.

Koszykarki MUKSu potwierdziły swoje atuty i doświadczenie zdobywane w meczach ekstraklasy. Zajmując pierwsze miejsce w grupie koszykarki z Poznania prawdopodobnie zagrają w półfinale z AZS PWSZ Gorzów Wlkp. i są faworytem tego meczu.