Polska ponownie lepsza od Luksemburga

Reprezentacja Polski Kobiet wygrała na wyjeździe z Luksemburgiem 66:45 i nadal jest niepokonana w grupie A kwalifikacji do EuroBasketu, który w 2015 odbędzie się na Węgrzech i Rumunii. Po 12 punktów rzuciły Justyna Żurowska i Małgorzata Misiuk.
news Zdjęcia | fot. Kuba Skowron

Początek spotkania był wyrównany, a po trójce Nadii Mossong Luksemburg wygrywał 7:6. Wtedy serię 8:0 zaliczyły Polki i po trafieniu z dystansu Agnieszki Skobel prowadziły już 14:7. W ostatnich trzech minutach pierwszej części gry kadra nie potrafiła jednak zdobyć punktów i odskoczyć rywalkom. Gospodynie w drugiej kwarcie trafiały ważne rzuty i dzięki akcjom Cathy Schmit oraz Magaly Meynadier odzyskały minimalną przewagę. Zespół prowadzony przez trenera Jacka Winnickiego szybko wziął się za odrabianie tej straty i ponownie zanotował serię 8:0. Po akcji Marty Jujki kadra wygrywała 25:19 i już do końca pierwszej połowy utrzymała prowadzenie. Przeciwniczki zaskakiwały przede wszystkim rzutami za trzy, trafiając siedmiokrotnie w pierwszych dwudziestu minutach.

W trzeciej kwarcie Polki poprawiły defensywę, a rywalki przez 10 minut potrafiły rzucić zaledwie sześć punktów. To oznaczało powiększanie przewagi przez biało-czerwone. Dzięki dwóm akcjom Justyny Żurowskiej kadra wygrywała 47:36. Ostatnią część meczu reprezentacja rozpoczęła od świetnej serii 11:0 i po trójce Skobel prowadziła już 24 punktami. Luksemburg od tego momentu nie potrafił już nawiązać rywalizacji z zespołem trenera Winnickiego. Ostatecznie Polki wygrały 66:45 i są nadal niepokonane w swojej grupie. W spotkaniu nie zagrała Ewelina Kobryn.

Kolejne spotkanie kwalifikacyjne Reprezentacja Polski rozegra w niedzielę 22 czerwca ze Słowenią. Początek meczu w hali OPO Cetniewo o godz. 17.00. Wstęp wolny. Transmisja w Sportklubie.

Luksemburg - Polska 45:66 (10:14, 20:22, 6:13, 9-17)

Luksemburg: Schmit 13, Mossong 10, Hetting 8, Schreiner 6, Schmitz 3, Meynadier 3, Jablonowski 2, Diederich 0, Orban 0, Stoll 0

Polska: Żurowska 12, Misiuk 12, Krężel 9, Jujka 8, Pawlak 6, Skobel 6, Owczarzak 4, Idczak 3, Ziętara 2, Kaczmarczyk 2, Morawiec 2