Grupa B: VBW GTK bez porażki

VBW GTK Gdynia pokonało AZS UW 79:64. Warszawianki prowadziły w pierwszej połowie różnicą nawet 12 punktów, ale w drugiej odsłonie VBW GTK przycisnęło w obronie i podopieczne Macieja Gordona zdobyły w drugiej połowie tylko 21 punktów. Gdynianki do wygranej poprowadził duet Tomiałowicz - Sosnowska, który zaliczył 36 punktów.

Zobacz statystyki meczu

Spotkanie od trójki rozpoczyna Alicja Przychodzień i warszawianki jako pierwsze obejmują prowadzenie 3:0. Gdynianki odpowiadają trójką Magdaleny Kaczmarskiej. Podopieczna Macieja Gordona grają jednak bardzo dobrze w pierwszej odsłonie. Po 5 minutach gry powiększają przewagę do 7 punktów (14:7) i trener gdynianek Andrzej Curyl zmuszony jest wykorzystać pierwsza przerwę na żądanie. Na 2 minuty przed końcem pierwszej kwarty Alicja Przychodzeń trafia piątą trójkę dla AZS UW i akademiczki uzyskują najwyższe prowadzenie 23:11. Gdynianki odpowiadają trójką Tomiałowicz i punktami Sosnowskiej. Równo z końcową syreną punkty zdobywa Magdalena Romanek i AZS UW wygrywa pierwszą kwartę 25:19.

W drugiej odsłonie koszykarki ze stolicy nadal utrzymują wysoką skuteczność gry. AZS US odskakuje na 13 oczek (36:23) wówczas trener Curyl wykorzystuje drugą przysługującą mu przerwą w pierwszej części gry. Do przerwy AZS UW utrzymuje jednak wysoką intensywność gry i prowadzi 42:30. Ekipie VBW GTK nie pomogło aż 16 zbiórek w ataku, gdynianki trafiły zaledwie 9 z 29 rzutów za 2 punkty.

Drugą połowę VBW GTK rozpoczyna od trójki Tomiałowicz, ale AZS odpowiada trafienie Sobczyńskiej również za 3 punkty. Gra się wyrównuje, a na parkiecie obserwujemy festiwal rzutów za 3 punkty. Na 3 minuty przed końcem trzeciej kwarty czwarte przewinienie popełnia Magdalena Romanek. Gdynianki po kolejnych punktach Olivii Tomiałowicz (21 po 3 kwartach) wychodzą na prowadzenie 59:51.

Po 3 minutach ostatniej kwarty prowadzenie VBW GTK rośnie do 10 punktów (63:53). Gdynianki do końca spotkania powiększają przewagę i odnoszą trzecią wygraną w turnieju.