Półfinały: VBW GTK pierwszym finalistą

VBW GTK Gdynia pierwszym finalistą Mistrzostw Polski Kobiet U20. Gdyniaki po znakomitej postawie Olivii Tomiałowicz, która zdobyła 24 punkty w pierwszej połowie spotkania, trafiając 5 razy za trzy punkty. W drugiej odsłonie KKS Olsztyn nie wytrzymał tempa narzuconego przez gdynianki i przegrały wysoko 59:89.

Zobacz statystyki meczu

Spotkanie półfinałowe to już piąty pojedynek obu zespołów w tym sezonie. Na boisku jest remisowo 2:2, ale we wszystkich meczach gdynianki grały bez Olivii Tomiałowicz i Claudii Sosnowskiej. Od mocnego uderzenia rozpoczynają gdynianki, w ciągu 5 minut pierwszej kwarty trzy trójki trafia Tomiałowicz i jest 15:7 dla VBW GTK. Chwilę później dla KKS za trzy trafia Markiewicz, a punkty z kontry zdobywa Skiejka i na 3 minuty przed końcem pierwszej kwarty jest 17:15 dla gdynianek. Już w pierwszej kwarcie trzy faule na koncie ma Magdalena Kaczmarska. Czwartą trójkę trafia Tomiałowicz, ale akcją dwa plus jeden odpowiada Joanna Markiewicz. W odpowiedzi VBW GTK Tomiałowicz za trzy, po raz piąty. Pierwsza kwarta dla VBW GTK 31:26.

Na początku drugiej odsłony VBW GTK powiększa przewagę do 12 punktów (38:26). Kiedy na ławce siada Tomiałowicz KKS odrabia straty do 6 punktów. Tomiałowicz wraca na parkiet i gdynianki ponownie odskakują rywalkom. Po 20 minutach 47:36 dla VBW GTK , a Olivia Tomiałowicz ma na koncie 24 punkty (5/8 za 3 punkty).

Olsztynianki rozpoczynają drugą połowę z dużą wiarą, ale nie mogą złamać bariery 8 punktów. VBW GTK łapie drugi oddech i po kilku zbiórkach w ataku zdobywa łatwe punkty spod kosza. W połowie trzeciej odsłony gdynianki prowadzą różnicą 14 punktów (57:43). Ekipie z Olsztyna udało się powstrzymać w trzeciej kwarcie Tomiałowicz, liderka VBW GTK nie zdobyła ani jednego punktu w tej kwarcie, ale po 30 minutach prowadzenie gdynianek 64:53 wydaje się być niezagrożone.

W ostatniej odsłonie KKS wyraźnie opadł z sił, ale intensywność gry jaką narzucił zespół VBW GTK była naprawdę duża. Po trafieniach Misiuk i Sosnowskiej prowadzenie gdynianek rośnie do 20 punktów (74:54). Tuż przed końcem meczu piąte faule popełniają w zespole KKS Olsztyn Markiewicz i Saternus. Do końca spotkania gdynianki powiększają przewagę do 30 punktów i pewnie wygrywają 89:59.