Po 4. dniu: VBW GTK - MUKS w wielkim finale

VBW GTK Gdynia i MUKS Poznań zmierzą się w niedzielne południe w wielkim finale. O brązowy medal o 9.45 zagrają KKS Olsztyn i AZS PWSZ Gorzów Wlkp. Rozstrzygnęła się sprawa miejsc 5 - 8 w turnieju finałowym Mistrzostw Polski Kobiet U20. Największą niespodzianką jest ostatnie miejsce Korony Kraków. Piątą lokatę wywalczyły zawodniczki AZS UW.

półfinał: KKS Olsztyn - VBW GTK Gdynia 59:89

VBW GTK Gdynia pierwszym finalistą Mistrzostw Polski Kobiet U20. Gdyniaki po znakomitej postawie Olivii Tomiałowicz, która zdobyła 24 punkty w pierwszej połowie spotkania, trafiając 5 razy za trzy punkty. W drugiej odsłonie KKS Olsztyn nie wytrzymał tempa narzuconego przez gdynianki i przegrały wysoko 59:89. Więcej o meczu

Posłuchaj trenerów po meczu:
Tomasz Sztąberski (KKS Olsztyn)
Andrzej Curyl (VBW GTK Gdynia)

półfinał: AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - MUKS Poznań 37:74

MUKS Poznań wysoko pokonał AZS PWSZ Gorzów Wlkp. w drugim spotkaniu półfinałowym Mistrzostw Polski Kobiet U20. Poznanianki zdobyły dwa razy więcej punktów niż AZS PWSZ wygrywając 74:37. Więcej o meczu

Iwona Jabłońska (MUKS Poznań)
Robert Pieczyrak (AZS PWSZ Gorzów Wlkp.)

o 7. miejsce: Korona Kraków - MUKS Unia Basket Ostrołęka 67:87

Koszykarki Korony Kraków przed turniejem finałowym były upatrywane jako kandydat do walki o medale Mistrzostw Polski Kobiet U20. Tymczasem zespół Andrzeja Włodarza kompletnie zawiódł podczas turnieju finałowego, krakowianki przegrały wszystkie mecze i zajęły ósme miejsce w turnieju finałowym. W ostatnim spotkaniu o 7 lokate Korona uległa Unii Basket Ostrołęka 67:87. Więcej o meczu

o 5. miejsce: UKS Lotnik Wierzawice - AZS UW Warszawa 72:76

Koszykarkom Lotnika Wierzawice nie udał się rewanż za porażkę w turnieju półfinałowym z AZS UW Warszawa. Ekipa trenera Piotre Musjiowsjkego prowadziła po trzech kwartach różnicą 10 punktów, ale ostatnią odsłonę 29:15 wygrały koszykarki Macieja Gordona i to one mogą się cieszyć z piątego miejsca Mistrzostw Polski Kobiet U20. Więcej o meczu