VBW GTK Gdynia mistrzem Polski Kobiet U20!

Spotkanie VBW GTK Gdynia i MUKS Poznań było pojedynkiem godnym wielkiego finału. Oba zespoły stworzyły wspaniałe widowisko, które do samego końca trzymało kibiców w napięciu. Gdynianki zwyciężyły 67:64 i po raz drugi z rzędu zdobyły złote medale. W spotkaniu o 3. miejsce AZS PWSZ Gorzów Wlkp. pokonał KKS Olsztyn 108:97 i zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski Kobiet U20.

finał: VBW GTK Gdynia - MUKS Poznań 67:64

Wspaniałe widowisko stworzyły zespoły VBW GTK Gdynia i MUKS Poznań w finale Mistrzostw Polski Kobiet U20. Do przerwy prowadziły zawodniczki Iwony Jabłońskiej, a druga połowa to już prawdziwy horror. Drużyny co chwila zmieniały się na prowadzeniu, a końcówce meczu minimalnie lepsze były koszykarki Andrzeja Curyla, które wygrały 67:64. Więcej o meczu

Posłuchaj trenerów po meczu:
Iwona Jabłońska (MUKS Poznań)
Andrzej Curyl (VBW GTK Gdynia)

o 3. miejsce: KKS Olsztyn - AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 97:108

AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski pokonał KKS Olsztyn 108:97 w spotkaniu o brązowy medal Mistrzostw Polski Kobiet U20 w Gdyni. Kibice w hali GOSiR obejrzeli niesamowitą walkę i festiwal rzutów za trzy punkty, zawodniczki obu zespołów aż 26 razy trafiały zza lini 6,25. AZS PWSZ do zwycięstwa poprowadził tercet Różyńska - Markiewicz - Minczewska, który zdobył 68 punktów. Więcej o meczu