Grupa A: Polonia 2011 potwierdza klasę

Polonia 2011 Warszawa pewnie pokonała w pierwszym spotkaniu Spójnię Stargard Szczeciński 79:42. Wśród zwycięzców cztery razy za trzy punkty trafił Piotr Pamuła, a jedno trafienie mniej zanotował Maciej Pieklak.

Zobacz statystyki meczu

Spotkanie od efektownego wsadu rozpoczął Piotr Pamuła, chwilę później punktowali Ponitka i Pieklak i ekipa ze stolicy uzyskała prowadzenie 12:6. Już w pierwszej kwarcie podopieczni Michała Spychały aż 5 razy trafili za 3 punkty. Drugą odsłonę od czterech skutecznych akcji rozpoczęli zawodnicy Polonii 2011 i po niespełna trzech minutach gry ich prowadzenie urosło do 18 punktów (33:15). W pierwszej połowie trzy trójki w szeregach Polonii 2011 trafił Piotr Pamuła, dwie dołożył Maciej Pieklak. Wynik pierwszej połowy rzutem wolnym ustalił Jarosław Mokros. Po 20 minutach zawodnicy Michała Spychały prowadzili 40:20.

W drugiej połowie Polonia 2011 nadal powiększała przewagę i kontrolowała wydarzenia na boisku. Piotr Pamuła trafił po raz czwarty, a Maciej Pieklak po raz trzeci za trzy punkty.