Grupa B: Wilki Morskie blisko czwórki

Wilki Morskie Szczecin po zaciętym i emocjonującym spotkaniu pokonały STK Czarni PGK Słupsk 76:70. Dzięki wygranej podopieczni Marka Żukowskiego są na dobrej drodze do czołowej czwórki turnieju.

Zobacz statystyki meczu

Do połowy trzeciej kwarty STK Czarni kontrolowali przebieg meczu i byli stroną przeważającą. Wilki Morskie dzięki dobrej obronie i skutecznej walce na tablicach w połowie trzeciej kwarty wyszły na prowadzenie i spotkanie do końca było wyrównane.

W ostatnich minutach meczu Czarni zmiejszyli prowadzenie szczecinian do 3 punktów, ale wówczas trójkę na zwycięstwo równo z końcową syreną 24 sekund trafił Radosław Bojko, po tym rzucie Wilki Morskie prowadziły 76:70, a do końca spotkania pozostawały 22 sekundy. Szkoleniowiec Czarnych poprosił o ostatnią w tym spotkaniu przerwę na żądanie, ale rzut za trzy punkty jego podopiecznych był niecelny.

Dzięki wygranej ekipa Wilków Morskich Szczecin jest blisko awansu do czołowej czwórki imprezy. Jutrzejesze spotkania w grupie B zapowiadają się bardzo ciekawie.