Grupa B: Polonia gra o czwórkę!

Polonia Warszawa pewnie pokonała Śląsk Wrocław 91:64 i pokazała, że będzie się liczyła w walce o awans do czołowej czwórki imprezy. Dzięki zwycięstwu Polonii awans do czołowej czwórki zapewniony mają koszykarze Wilków Morskich Szczecin.

Zobacz statystyki meczu

Śląsk rozpoczyna od punktów Jakuba Parzeńskiego, za chwilę dla wrocławian punktują Kowalski i Kulon i Śląsk obejmuje prowadzenie 8:2. W 3. minucie spotkania trzy faule na koncie w Polonii ma Bartłomiej Bojko. Po przechwycie i punktach z kontry Pawła Śpicy oraz trójce Michała Kuśnierza warszawiacy obejmują pierwsze prowadzenie 11:10, chwilę później kolejna strata zepsołu Łukasza Grudniewskiego i punkty z kontry Polonii i szkoleniowiec wrocławian prosi o pierwszą przerwę.

Podobnie jak w spotkaniu z Czarnymi Słupsk już dwa przewinienia na koncie Jakuba Parzeńskiego w pierwszej kwarcie spotkania i lider Śląska siada na ławce rezerwowych. Pierwsza kwarta minimalnie dla Polonii Warszawa 23:21.

Drugą kwartę dwiema trójkami otwiera Michał Kuśnierz i Polonia uzyskuje osiem punktów przewagi 29:21. Po trafieniu Marcina Luto przewaga ekipy Andrzeja Kierelewicza rośnie do 10 punktów, a trzecie przewinienie popełnia Jakub Parzeński. Chwilę później Polonia prowadzi różnicą 17 oczek (42:25), na boisko wraca Parzeński i Śląsk zmniejsza straty do 12 oczek. Czwartą trójkę trafia Michał Kuśnierz i po 20 minutach Polonia prowadzi 49:29.

Polonia po trafieniu Pawła Śpicy powiększa prowadzenie do 25 punktów (56:31), a czwarte przewinienie popełnia Jakub Parzeński. Agresywna obrona na całym boisku Polonii wymusza dwie kolejne straty zespołu z Wrocławia, po trafieniu z linii Alana Czujkowskiego prowadzenie czarnych koszul rośnie do 32 punktów (63:31).

W ostatniej odsłonie Śląsk zmniejszył prowadzenie Polonii do 21 punktów (56:77), na więcej nie było jednak stać podopiecznych Łukasz Grudniewskiego. Śląsk przegrał 64:91 i odpadł z walki o czołowe lokaty. Wrocławianom pozostaje walka o miejsca 5 - 8.