II liga, gr. A: Politechnika postraszy lidera?

Tylko trzech kolejek potrzebowali koszykarze Open Florentyny Pleszew do znalezienia się samotnie na pierwszym miejscu w tabeli grupy A drugiej ligi. Zespół Andrzeja Kowalczyka do tej pory wygrał wszystkie trzy mecze i to zdecydowanie, ale starcie z AZS-em Politechniką Poznań do łatwych nie powinno należeć.

Niewiele jest drużyn, które w tym sezonie mogą mieć nadzieję na pokonanie pleszewian podczas pierwszej rundy spotkań. Jedną z nich jest potencjalnie AZS Politechnika Poznań, zespół na własnym parkiecie nieobliczalny. Na uwagę zasługuje zwłaszcza pojedynek Marka Sobkowiaka z Wojciechem Żurawskim. Obaj mocną angażują się w walce w polu trzech sekund, niemal nie wychodząc na obwód, a wszystko to przy niecałych dwóch metrach wzrostu.

O pierwsze punkty w sezonie powalczy SMS PZKosz Władysławowo, a jego rywalem będzie spadkowicz z pierwszej ligi Astoria Bydgoszcz. Innym zespołem z końca stawki, który zagra na wyjeździe, są Wilkie Morskie Szczecin. Beniaminek o pierwszą wygraną powalczą w Olsztynie z miejscowym Inter Parts AZS UWM.


Spotkanie Żyrardowianki z KK Świecie odbyła się awansem.
TS Żuraw Gniewino - GKK Gorzów Wlkp. (sobota, godzina 18:00)
AZS Politechnika Poznań - OPEN Florentyna Pleszew (sobota, godzina 13:00)
Inter Parts AZS UWM Olsztyn - WILKI Morskie Szczecin (sobota, godzina 17:00)
Astoria Bydgoszcz - SMS PZKosz Władysławowo (sobota, godzina 18:00)
Korsarz Gdańsk - KS KSIĘŻAK Łowicz (niedziela, godzina 17:00)

Awansem

  • 2 Liga Mężczyzn
  • 12.10.2011 18:00

KS Żyrardowianka Żyrardów

78 : 91

KK Świecie

udostępnij