o 7. miejsce: Śląsk ostatni

Dariusz Wyka poprowadził Znicz Jarosław do zwycięstwa nad Śląskiem Wrocław 78:72 w spotkaniu o 7. miejsce Mistrzostw Polski Mężczyzn U20. O porażce zespołu Łukasza Grudniewskiego zadecydowała słabsza druga połowa przegrana 31:42.

Zobacz statystyki meczu

W pierwszej kwarcie stroną przeważającą byli wrocławianie, wynik dla Znicza trzymał Dariusz Wyka, który w tejk części gry zdobył 8 punktów, dwa razy trafiając zza lini 6,25. W drugiej kwarcie w jarosławskim zespole Wykę wsparł Sebastian Dusiło, zdobywca 11 oczek w drugiej odsłonie i po 20 minutach gry było 41:36 dla Śląska.

Po zmianie stron sytuacja się odwróciła i na boisku dominowała ekipa z Jarosławia, która wygrała dwie ostatnie kwarty odpowiednio 21:15 i 21:16. Jarosławian do wygranej poprowadził duet Wyka - Dusiło, który zaliczył 45 punktów i 17 zbiórek.