o 5. miejsce: Spójnia lepsza od Czarnych

Dużo emocji było w spotkaniu o piąte miejsce Mistrzostw Polski Mężczyzn U20. Przez ponad 30. minut oba zespoły toczyły wyrównaną walkę, o zwycięstwie podopiecznych Ireneusza Purwinieckiego zadecydowała ostatnia kwarta 25:19.

Zobacz statystyki meczu

Od początku spotkania na boisku było bardzo dużo walki i ambicji. Po 20 minutach na tablicy wyników był remis 29:29, w trzeciej odsłonie oba zespoły zdobyły w sumie 10 punktów (5:5) i o wszystkim decydowała ostatnia odsłona.

Na początku czwatrej kwarty Spójnia odskoczyła na 9 punktów. Po trójce Konrada Rzeczkowskiego i punktach Sebastiana Ścigały słupszczanie zmniejszają  starty do dwóch punktów (41:43). Końcówka spotkania była bardzo emocjonująca, 26 sekund przed końcem Spójnia wyszła na dwupunktowe prowadzenie 55:53. Otwartą pozycję zmarnował Patryk Przyborowski z Czarnych, ale po sytuacji rzutu sędziowskiego Czarni dzięki wskazaniu strzałki otrzymali jeszcze jedną szasnę na zdobycie punktów. Piłkę przechwycili koszykarze ze Stargardu Szczecińskiego i Czarni ratowali się faulami. Spójnia wygrała 59:53 i zajęła ostatecznie 5. miejsce w Mistrzostwach Polski Mężczyzn U20.