półfinał: Udany rewanż Wilków Morskich

Wilki Morskie Szczecin zrewanżowały się TKM Włocławek za porażkę w turnieju półfinałowym. Koszykarze ze Szczecina wygrali 64:52 i zagraja w finale Mistrzostw Polski Mężczyzn U20. Ekipę ze Szczecina do wygranej poprowadził duet Bojko - Gielo, który zdobył 39 punktów i zaliczył 19 zbiórek. W TKM byłszczał jedynie Kamil Sadowski zdobywca 25 punktów (4/7 za 2 i 5/11 za 3).

Zobacz statystyki meczu

Początek spotkania należał do zawodników ze Szczecina. Drużyna trenera Marka Żukowskiego objęła prowadzenie 13:6. Włocławianie ani mysleli rezygnować z walki o finał i już na początku drugiej odsłony doprowadzili do remisu 23:23. Wilki Morskie grały jednak bardzo skutecznie wykorzystując swoich liderów w osonach Radosława Bojko i Tomasza Gielo. Właśnie po trafieniach tego duetu w połowie drugiej odsłony Wilki Morskie odskoczyły na 10 punktów (33:23). Do przerwy włocławianie odrobili tylko część strat i po 20 minutach było 37:33 dla Wilków Morskich co zapowiadało spore emocje po przerwie.

W trzeciej kwarcie ekipa Krzysztofa Szablowskiego była mocno zmotywowana i szybko wzięła się do pracy. Trzecia kwarta wygrana przez TKM 11:6 i po 30 minutach gospodarze minimalnie prowadzili 44:43. Początek ostatniej kwarty to ponowane zmiana sytuacji, od prowadzenia 8:2 rozpoczęli ta kwartę Wilki Morskie i po trafieniu Radosława Bojko było 51:46 dla szczecinian, chwilę później Bojko trafił trójkę i jego zespół ponownie prowadził różnicą 10 punktów (56:46).

W drużynie TKM wyróżniał się Kamil Sadowski, to po jego piatym trafieniu za trzy punkty TKM zmniejszył straty do 8 punktów, ale do końca spotkania pozostało niewiele ponad minuta i włocławianom nie udało się zmienić niekorzystnego wyniku. W niedzielę gospodarze będą walczyli o brąz, a Wilki Morskie zagraja o złoto.