Polonia 2011 Warszawa po raz trzeci najlepsza!

Polonia 2011 Warszawa po raz trzeci z rzędu zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski Mężczyzn U20. W finałowym spotkaniu podopieczni Michała Spychały tylko do przerwy mieli problemy z Wilkami Morskimi Szczecin, drugą połową Polonia 2011 wygrała 47:21 i całe spotkanie 100:66. Trzecie miejsce przypadło Polonii Warszawa, która pokonała TKM Włocławek 62:40.

final: STK Wilki Morskie Szczecin - Polonia 2011 Warszawa 66:100

Koszykarze Polonii 2011 Warszawa po raz trzeci z rzędu zdobyli złoty medal Mistrzostw Poslki Mężczyzn U20. Ekipę ze stolicy do wygranej w finałowym spotkaniu poprowadził Piotr Pamuła, który zdobył 24 punkty. Wilki Morskie w pierwszej połowie prowadziły nawet różnicą 7 punktów, ale później ekipie Marka Żukowskiego zabrakło sił i na boisku rządziła Polonia 2011. Więcej o meczu

Posłuchaj trenerów po meczu:
Michał Spychała (Polonia 2011 Warszawa)
Marek Żukowski (Wilki Morskie Szczecin)

o 3. miejsce: TKM Włocławek - MKS Polonia Warszawa 40:62

MKS Polonia Warszawa pokonała TKM Włocławek 62:40 i zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski Mężczyzn U20. W zespole gospodarzy bardzo widoczny był brak kontuzjowanego Wojciecha Glabasa, Czarne Koszule wygrały walkę o zbiórki 43:27, a TKM w drugiej połowie zdobył tylko 11 punktów. Więcej o meczu.