finał: Polonia 2011 Warszawa po raz trzeci najlepsza!

Koszykarze Polonii 2011 Warszawa po raz trzeci z rzędu zdobyli złoty medal Mistrzostw Poslki Mężczyzn U20. Ekipę ze stolicy do wygranej w finałowym spotkaniu poprowadził Piotr Pamuła, który zdobył 24 punkty. Wilki Morskie w pierwszej połowie prowadziły nawet różnicą 7 punktów, ale później ekipie Marka Żukowskiego zabrakło sił i na boisku rządziła Polonia 2011.

Zobacz statystyki meczu

Polonia 2011 rozpoczyna finałowe spotkanie w składzie Pieklak, Pamuła, Ponitka, Sulima, Mokros. Wilki Morskie Szczecin w zestawieniu: Knowa, Bojko, Gielo, Kujawski, Nowacki. Od trójki rozpoczyna Maciej Pieklak, a dwa razy spod kosza punktuje Sulima i Polonia 2011 prowadzi 7:0. Dla Wilków trójkę trafia Karol Nowacki, który chwilę później punktuje po indywidualnej akcji i prowadzenie podopiecznych Michała Spychały topnieje do 3 oczek (12:9). Trzecią trójkę w pierwszej kwarcie Piotr Pamuła, dla szczecinian punktują Nowacki i Bojko. Na minutę przed końcem pierwszej odsłony jest 24:20 dla ekipy ze stolicy.

Na początku drugiej odsłony szczecinianie wykorzystują swój największy atut czyli rzut za 3 punkty i po dwóch minutach gry mają szansę wyjść na prowadzenie, ale z linii nie trafia faulowany przy rzucie za trzy punkty Karol Nowacki i jest remis 28:28. Minutę później po trójce Tomasza Gielo Wilki Morskie prowadzą 31:30, kolejną trójką poprawia Radosław Bojko i jest 34:30. Zespół Marka Żukowskiego uzyskuje 7 punktowe prowadzenie, wówczas dla Polonii 2011 trafiają Łańcucki, Pamuła i 140 sekund przed przerwą ponownie jest remis 42:42. Ostatnia część drugiej kwarty należy do Polonii 2011, zespół Michała Spychały wygrywa tą część 11:3 i po 20 minutach gry jest 53:45.

Na początku drugiej połowy Polonia 2011 szybko uzyskuje przewagę 20 punktów, a Wilki Morskie nie potrafią znaleźć skutecznej odpowiedzi na grę zespołu Michała Spychały. Warszawianie wygrywają trzecią odsłonę 25:8 i losy spotkania wydają się być rozstrzygnięte.

W czwartej kwarcie jedyną niewiadomą staje się przekroczenie granicy 100 punktów przez ekipę czarno – czerwonych. Na 50 sekund przed końcem trójkę trafia Sebastian Kowalczyk i zdobywa setny punkt dla Polonii 2011. Ekipa Michała Spychały wygrywa 100:66 i po raz trzeci z rzędu zostaje Mistrzem Polski Mężczyzn U20.