Dogrywka w Dąbrowie Górniczej, Sokół nadal liderem

Dobra postawa Łukasza Szczypki i Michała Wołoszyna w dodatkowym czasie gry przesądziła o wygranej MKS Dąbrowa Górnicza z AZS WSGK POLFARMEX Kutno. NETO Sokół Łańcut skutecznie zrewanżował się Rosie Radom za dwupunktową porażkę w pierwszej rundzie. Lider pierwszej ligi triumfował na własnym boisku różnicą czterech punktów. Nadal niepokonany na własnym boisku jest Znicz Basket Pruszków, który tym razem ograł AZS Radex Szczecin.

Ostatni czas na zmiany. Trwa okienko transferowe

Aspirujący do miejsca w pierwszej czwórce AZS WSGK POLFARMEX długo miał szansę na wywiezienie korzystnego rezultatu z Dąbrowy Górniczej. Wzmocnieni Dariuszem Kalinowski (7 pkt i 3 zbiórki) Akademicy przeważali przez większą część meczu, ale w końcówce nie potrafili zatrzymać rozpędzonych gospodarzy. MKS mógł wygrać to spotkanie jeszcze w regulaminowym czasie gry, ale Grzegorz Grochowski (1/9 z gry i 6 asyst) przestrzelił rzut z dystansu. W dodatkowych pięciu minutach dużą odpornością psychiczną wykazali się zwłaszcza Michał Wołoszyn i Łukasz Szczypka. Obaj zdobyli w sumie 14 z 18 punktów drużyny w dogrywce. Wychowanek Stali Stalowa Wola zakończył zawody z dorobkiem 23 punktów, a do tego miał 6 zbiórek. Szczypka uzyskał 16 punktów i miał 5 zbiórek i 6 asyst.

• 14.01.2012 17:00

MKS Dąbrowa Górnicza

84 : 78

AZS WSGK POLFARMEX Kutno

Od stanu 11:8 Focus Mall Sudety straciły czternaście punktów z rzędu i tej straty nie były w stanie już odrobić. Spójnia wygrała 69:57, ale momentami prowadziła już różnicą dwudziestu punktów. Kolejne bardzo dobre zawody zanotował Adam Parzych (18 punktów). O pięć mniej uzyskał Tomasz Stępień. Najlepsze spotkanie w sezonie zanotował Piotr Wojdyr (9 zbiórek i 8 asyst). W tym spotkaniu w barwach Focus Mall Sudetów zadebiutował Tomasz Prostak. Przez 23 minuty obrońca jeleniogórzan uzyskał 7 punktów, 2 zbiórki i 3 przechwyty. Z double-double zawody ukończył Marcin Sterenga (13 pkt i 13 zbiórek), dla którego było to drugie spotkanie w drużynie Ireneusza Taraszkiewicza.

KS Spójnia Stargard Szczeciński

69 : 57

Focus Mall Sudety Jelenia Góra

Bez przesuniętego do drużyny rezerw Pawła Wiekiery oraz kontuzjowanych Tomasza Pisarczyka i Emila Podkowińskiego Rosa Radom uległa NETO Sokołowi Łańcut. Podopieczni Dariusza Kaszowskiego obronili tym samym pierwsze miejsce w tabeli. Dla Sokoła było to dziesiąte zwycięstwo w jedenastym spotkaniu na własnym boisku. Łańcucianom nie przeszkodził brak kontuzjowanego Bartosza Dubiela, którego z powodzeniem zastąpili Marcel Wilczek (21 pkt i 6 zbiórek) oraz powracający do gry Maciej Klima (13 pkt i 4 zbiórki). Gospodarze rozpoczęli od prowadzenia 10:3, ale na przerwę schodzili przegrywając siedmioma punktami. Po zmianie stron Sokół był drużyną lepszą, głównie w trzeciej kwarcie, dzięki czemu wygrał. Blisko double-double był Marcin Kosiński (15 pkt i 9 zbiórek).

• 14.01.2012 17:30

NETO PTG Sokół Łańcut

72 : 68

Rosa Radom

Dwa zespoły nadal nie przegrały spotkania w roli gospodarza. Oba spotkały się w sobotę w Pruszkowie. Lepszy na własnym boisku ponownie Znicz Basket, który momentami prowadził już różnicą dziewiętnastu punktów. Lepsza gra AZS Radex w ostatniej części zawodów sprawiła, że goście jeszcze w połowie czwartej kwarty mieli szansę na wygraną. Ostatecznie przegrali 70:77, dzięki czemu w dwumeczu okazali się lepsi o jeden punkt. Wynik spotkania celnym rzutem z dystansu równo z końcową syreną ustalił Łukasz Pacocha (26 pkt, 5 zbiórek i 4 asysty), który większość swoich punktów uzyskał w czwartej kwarcie. Najskuteczniejszym graczem Znicza Basket był Łukasz Bonarek (15 pkt). Dla gospodarzy była to siódma wygrana w sezonie na własnym boisku.

• 14.01.2012 18:00

MKS Znicz Basket Pruszków

77 : 70

AZS Radex Szczecin

Wzmocniony Francisem Jonathanem Hanem POLOmarket Sportino Inowrocław do samego końca walczył z SKK Siedlce o kolejne ligowe zwycięstwo. Zespół Aleksandra Krutikowa przegrał 61:66, ale pozostawił po sobie dobre wrażenie. Posiadający polski paszport Portorykańczyk rzucił 15 punktów, miał też 8 zbiórek i 4 asysty. Przeciętnie z roli pierwszopiątkowego gracza wywiązał się Dawid Adamczewski, który trafił tylko 1 z 10 rzutów z gry. Inny debiutant w barwach Sportino Maciej Ustarbowski przebywał na boisku niecałe 6 minut. W tym czasie rzucił 5 punktów i zebrał 3 piłki. Z pierwszym double-double w sezonie zawody zakończył podkoszowy SKK Łukasz Ratajczak (14 pkt i 12 zbiórek).

POLOmarket Sportino Inowrocław

61 : 66

Siedlecki Klub Koszykówki Siedlce

Po miesięcznej przerwie na boisko powrócił Przemysław Łuszczewski (20 minut, 0 punktów i 4 zbiórki), ale nie on był bohaterem swojego zespołu. Dzięki dobrej dyspozycji Sebastiana Szymańskiego (6/12 za 3 i 21 punktów) oraz wszechstronności Rafała Króla (15 pkt, 9 zbiórek) pokonali Budimpex Polonię Przemyśl. Start wygrał pierwszą kwartę 27:17 i mimo przestoju w ostatnich dziesięciu minutach gry nie stracił tej przewagi. „Niedźwiadkom” nie pomógł kolejny dobry występ w polu trzech sekund Artura Mikołajko (12 pkt i 14 zbiórek).

• 14.01.2012 19:15

MKS Start Lublin

73 : 68

MKS Budimpex Polonia Przemyśl

Wynik piątkowego meczu:

Wraz z początkiem okienka transferowego Dusan Radović rozpoczął przebudowę Delikatesów Centrum PBS Bank MOSiR Krosno. Do Gdyni nie dotarł jeszcze Marcin Salamonik, ale jego obecność i tak nie zmieniłaby w tym spotkaniu wiele. Prowadzony przez Pawła Turkiewicza Start zwyciężył aż 99:46, inicjatywę przejmując od pierwszych sekund spotkania. Wobec wysokiego prowadzenie szansę na grę dostali rezerwowi, a każdy z zawodników gospodarzy przebywał na parkiecie przynajmniej dziewięć minut. Najkrócej Adam Lisewski, który zwykle ma pewne miejsce na boisku. 16 punktów, 7 zbiórek i 4 asysty miał Karol Szpyrka. Obrońca Startu popełnił jednak przy tym 6 strat.

• 13.01.2012 19:00