o 3. miejsce: Polonia Warszawa z brązem

MKS Polonia Warszawa pokonała TKM Włocławek 62:40 i zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski Mężczyzn U20. W zespole gospodarzy bardzo widoczny był brak kontuzjowanego Wojciecha Glabasa, Czarne Koszule wygrały walkę o zbiórki 43:27, a TKM w drugiej połowie zdobył tylko 11 punktów.

Zobacz statystyki meczu

TKM Włocławek spotkanie o brązowy medal rozpoczyna bez kontuzjowanego Wojciecha Glabasa. Brak tego koszykarza jest bardzo widoczny w pierwszych minutach meczu. Po trafieniach Czujkowskiego i trójce Michała Kuśmierza Polonia obejmuje prowadzenie 7:0. Pierwsze punkty dla TKM zdobywa Maciej Michalak, ale trójką odpowiada Czujkowski i jest 10:2 dla Czarnych Koszul. Po trafieniu Bartłomieja Bojko jest 16:4 i Krzysztof Szablowski prosi o pierwszą przerwę na żądanie. Pierwsza kwarta dla Polonii 20:7.

W drugiej kwarcie podopieczni Krzysztofa Szablowskiego stosują agresywną obronę na całym boisku, pomimo tego Polonia kontroluje wydarzenia na boisku i nadal prowadzi różnicą około 10 punktów. TKM do walki podrywa Maciej Michalak, skrzydłowy ekipy trenera Szablowskiego pod nieobecność Wojciecha Glabasa staje się pierwszoplanowym zawodnikiem spotkania. Po jego trafieniu za trzy punkty i akcji Kamila Sadowskiego prowadzenie Polonii topnieje do dwóch oczek (31:29). Tuż przed przerwą trafia jeszcze Bartłomiej Bojko i po 20 minutach jest 33:29 dla Czarnych Koszul.

Drugą połowę od trójki rozpoczyna Michał Kuśmierz, ale dla TKM odpowiada Patryk Czerwiński i jak się później okazuje są to jedyne punkty włocławian w trzeciej kwarcie. Polonia zdobywa 13 oczek i po 30 minutach prowadzi 46:32. W czwartej odsłonie nadal trwa kryzys ekipy TKM podopieczni Krzysztofa Szablowskiego przez pięć minut ostatniej odsłony zdobywają tylko 2 punkty, a Czarne Koszule dokładają kolejne 8 oczek i prowadzą już różnicą 20 punktów (54:34). Dawid Adamczewski trafia za trzy punkty, ale jest to już tylko łabędzi śpiew ekipy TKM, Polonia prowadzi wysoko i wygrywa pewnie 62:40.