o 5. miejsce: Nieudany rewanż Lotnika

Koszykarkom Lotnika Wierzawice nie udał się rewanż za porażkę w turnieju półfinałowym z AZS UW Warszawa. Ekipa trenera Piotra Musijowskiego prowadziła po trzech kwartach różnicą 10 punktów, ale ostatnią odsłonę 29:15 wygrały koszykarki Macieja Gordona i to one mogą się cieszyć z piątego miejsca Mistrzostw Polski Kobiet U20.

Zobacz statystyki meczu

Początek spotaknia należał do zawodniczek z Warszawy, które wygrały pierwszą kwartę 12:8, ale w drugiej odsłonie zepsół z Wierzawic za sprawą dobrze dysponowanej Jessici Musijowskiej wyrównał i po 20 minutach gry było 35:35.

Trzecia kwarta zdecydowania należała do drużyny z podkarpacia, która wygrała tę część meczu 22:12. Przed ostatnią kwartą wydawało się, że Lotnikowi uda się zwyciężyć, ale ekipa ze stolicy nie poddała się i odrobiła straty w ostatniej kwarcie.

Obok liderki AZS UW Alicji Przychodzeń dzisiaj punktowo włączyła się Beata Bartoszewicz, która zaliczyła 19 punktów. W zespole Lotnika prym wiodła tradycyjnie Jessica Musijowska, która zdobyła 28 punktów, na tablicach ponownie szalała Aneta Kaszuba, która zaliczyła 19 zbiórek (11 w ataku, 8 w obronie).