II liga, gr. A: Bez niespodzianki w Poznaniu

W kolejnym spotkaniu grupy A drugiej ligi koszykarze Open Florentyny Pleszew udowodnili, że potencjałem kadrowym znacznie przewyższają pozostałe drużyny rozgrywek. Podopieczni Andrzeja Kowalczyka tylko w pierwszej kwarcie przegrywali w Poznaniu z miejscową Politechniką. Później wypracowali jednak przewagę.

Na pierwszą wygraną w sezonie będą jeszcze musieli poczekać zawodnicy SMS PZKosz Władysławowo. W sobotę nie sprostali na wyjeździe spadkowiczowi z pierwszej ligi Astorii Bydgoszcz, dla której 18 punktów zdobył Sebastian Laydych.

Duży sukces Wilków Morskich Szczecin w Olsztynie. Beniaminek, dzięki wygranej aż 32:18 trzeciej kwarcie, pokonał InterParts AZS UWM. Dla zwycięzców 18 punktów zdobył Krzysztof Koziorowicz, a o jeden mniej debiutujący na tym szczeblu rozgrywek Radosław Bojko. Akademikom w odniesieniu wygranej nie pomogła wygrana walka na tablicach oraz lepsza skuteczność oraz mniejsza liczba strat.

Marcin Wilk okazał się królem pola trzech sekund w starciu Żurawia Gniewino z GKK Gorzów Wielkopolski, w czym wydatnie pomógł swojemu zespołowi w odniesieniu wygranej. Podkoszowy w 34 minuty zdobył 12 punktów i miał 16 zbiórek, czyli ponad połowę całego dorobku rywali. Bliski double-double był też doświadczony Marek Igliński (11 pkt i 9 asyst!)