Grupa VII: Pyra i Smyk zwycięskie

Po pierwszym dniu turnieju w Prudniku najbardziej zadowoleni mogą być gospodarze, którzy spokojnie wygrali swój mecz z ZKS Instal Białystok. Zawodnicy MKS Smyk nie dość, że pewnie pokonali Instal, to jeszcze udało im się przekroczyć barierę 100 punktów. W innym meczu MKK Pyra Poznań dowiozła cenny sukces nad MKS Novum Bydgoszcz.

MKK Pyra Poznań - MKS Novum Bydgoszcz 68:63 (21:11, 21:18, 12:16, 14:18)

Sporych emocji dostarczyło pierwsze spotkanie na turnieju w Prudniku, w którym MKK Pyra Poznań rywalizowała z MKS Novum Bydgoszcz. Wydawało się, że koszykarze ze stolicy Wielkopolski są faworytami i powinni spokojnie zapisać na swoim koncie dwa punkty po tym meczu, ale jak się okazało, na swój sukces musieli mocno zapracować.

Pierwsza kwarta przebiegała zgodnie z przedmeczowymi przewidywaniami. Podopieczni Przemysława Szurki grali bardzo dobrze i już po kwarcie otwierającej mecz prowadzili różnicą 10 punktów. Gdy na przerwę po pierwszej połowie meczu schodzili z 13 oczkami zaliczki nikt nie przypuszczał, że w spotkaniu tym mogą być jeszcze emocje.

Po przerwie bydgoszczanie wyszli jednak na parkiet zupełnie odmienieni. Twardsza obrona sprawiła, że MKS Novum wróciło do gry, a przewaga Pyry z każdą minutą topniała. Ostatecznie koszykarzom z miasta nad Brdą zabrakło czasu. Przewaga wywalczona w pierwszej połowie meczu wystarczyła Pyrze do sukcesu w całym spotkaniu, które ostatecznie wygrali różnicą tylko 5 punktów.

MKS Smyk Prudnik - ZKS Instal Białystok 105:63 (27:13, 25:14, 25:17, 28:19)

Bardzo efektownie turniej w Prudniku rozpoczęli gospodarze, zawodnicy MKS Smyk. Team dowodzony przez Tomasza Michalaka był poza zasięgiem rywali z Białegostoku.

Gospodarze całego turnieju grali bardzo równo, punktując w kwartach bardzo równo. W otwierającej mecz kwarcie zawodnicy MKS Smyk zaaplikowali rywalom 27 punktów i tym samym rozpoczęli swój wyścig po pierwszą wygraną i trzycyfrowy wynik. Oba te cele udało się spokojnie zrealizować, a po czterdziestu minutach rywalizacji na tablicy wyników było 105:63 na korzyść drużyny gospodarzy.

MKS Smyk zaczął zatem turniej z wysokiego C i z pewnością taką formę będzie chciał utrzymać przez cały ten turniej. Po pierwszym dniu gospodarze usadowili się na fotelu lidera tabeli i tego miejsca na pewno nie będą chcieli oddać aż do samego końca. W sobotę rywalem będzie poznańska Pyra i wygrana może zapewnić realizację tego celu.