Po 1. dniu: Bez niespodzianek

Bez niespodzianek obyło się w pierwszym dniu turniejów ćwierćfinałowych Mistrzostw Polski Kobiet U18. Faworyci wygrywali swoje spotkania, a już w sobotę możemy poznać pierwszych półfinalistów. Poniżej szczegółowe relacje ze spotkań we wszystkich ośmiu grupach ćwierćfinałowych.

Grupa I (Gdynia)

W pierwszym dniu gdyńskiego ćwierćfinału Stal Grudziądz tylko w czwartej kwarcie postawiła mocniejsze warunki koszykarkom z Warszawy. W drugim meczu gospodynie rozgromiły zespół JKKS Jatrzebie Zdrój 111:32. Po pierwszych meczach wszystko wskazuje na to, że do kolejnego etapu awansują koszykarki z Gdyni i Warszawy. Więcej o meczach, wyniki i statystyki.

Grupa II (Sosnowiec)

Pierwszy dzień ćwierćfinałowego turnieju w Sosnowcu przebiegał zgodnie z planem. Na otwarcie bardzo efektowne zwycięstwo odniosły koszykarki ŁKS Basket Women Łódź. Aktualne wicemistrzynie Polski pewnie pokonały UKS Piątka Lublin. W drugim meczu gospodynie turnieju wysoko wygrały z leszczyńską Tęczą, pomimo faktu, że pierwsza kwarta była bardzo zaskakująca. Więcej o meczach, wyniki i statystyki.

Grupa III (Poznań)

Pewne wygrane UKS Lotnika Wierzawice i pogrom MUKSu Poznań nad zespołem z Jurkowa to w skrócie wydarzeania pierwszego dnia turnieju ćwierćfinałowego w Poznaniu.

Grupa IV (Tarnów)

Tarnowski turniej zaczął się od pewnej wygranej faworytek turnieju, zawodniczk MKS Polkowice. Młode podopieczne Arkadiusza Rusina i Wojciecha Spisackiego pewnie pokonały rywalki z Sokołowa Podlaskiego. W drugim meczu gospodynie turnieju, zawodniczki Pałacu Młodzieży, nie sprostały rywalkom z UKS Bryza Kolbudy, czym raczej zaprzepaściły swoje szanse na awans do półfinałów. Więcej o meczach, wyniki i statystyki.

Grupa V (Wołomin)

TS Olimpia Poznań i UKS Huragan Wołomin nie przegrały ani jednej kwarty w swoich meczach ćwierćfinałowych i pewnie zwyciężyły w piątkowych meczach grupy V. Zawodniczki Ryszarda Barańskiego ograły TS Wisłę Kraków, zaś Huragan nie dał szans UKS-owi Basket Aleksandrów Łódzki.

Grupa VI (Bydgoszcz)

Turniej ćwierćfinałowy w Bydgoszczy rozpoczął się mało interesującego jednostronnego widowiska. W jedynym dzisiejszym spotkaniu zawodniczki UKS Victoria Track - Man Dębnica Kaszubska zdeklasowały rywalki ze Starachowic. Więcej o meczu, wynik i statystyki.

Grupa VII (Lublin)

KKS Olsztyn i KU AZS UMCS Lublin odniosły zwycięstwa w pierwszym dniu turnieju ćwierćfinałowego z Lublinie. Do wyłonienia zwycięzcy w pierwszym spotkaniu potrzebna była dogrywka, w której więcej krwi zachowały koszykarki z Olsztyna. Poniżej szczegółowe relacje ze spotakań pierwszego dnia turnieju ćwierćfinałowego grupy VII w Lublinie. Więcej o meczach, wyniki i statystyki.

Grupa VIII (Gorzów Wlkp.)

RMKS Rybnik i AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski od wygranych rozpoczęły ćwierćfinałowy turniej w Gorzowie Wielkopolski. Faworyzowane gospodynie wprost rozgromiły rywalki z Płocka. Emocje natomiast towarzyszyły rywalizacji rybnicko-szczecińskiej. Ostatecznie obronną ręką wyszły z tej potyczki młode koszykarki ze Śląska. Więcej o meczach, wyniki i statystyki.