1 liga: Glapiński pogrąża Sokół, a Linowski Dąbrowę

Rafał Glapiński przez dwa sezony grał w Sokole Łańcut, ale w sobotę rzutem za dwa punkty pogrążył swój były klub. Jego Rosa Radom wygrała 68:66, choć ostatnią kwartę przegrała 12:20. Punkty na wagę zwycięstwa zdobył też w Kutnie Adam Linowski, który przy wyniku 64:65 wykorzystał oba wolne. Dla AZS-u Kutno była to pierwsza wygrana w sezonie.

Akademicy przez większą część meczu przegrywali z dwukrotnym półfinalistą rozgrywek, ale w ostatniej kwarcie osiągnęli znaczną przewagę. Zespół Jarosława Krysiewicza końcowe dziesięć minut wygrał 26:11, a całe zawody 66:65. O sukcesie miejscowych zadecydował Adam Linowski, który faulowany przez Krzysztofa Morawca wykorzystał oba rzuty wolne. Wcześniej skrzydłowy MKS-u Michał Wołoszyn mógł przesądzić o wygranej swojego zespołu, ale spudłował rzut za trzy punkty.

• 15.10.2011 17:30

AZS WSGK POLFARMEX Kutno

66 : 65

MKS Dąbrowa Górnicza

Huśtawkę nastrojów przeżyli w Radomiu kibice Rosy. Gospodarze po pierwszej kwarcie przegrywali 12:20, aby w kolejnej odsłonie odrobić część strat, a po dobrej trzeciej części zawodów wyjść na prowadzenie. W ostatnich dziesięciu minutach gry ponownie przewagę mieli jednak koszykarze Sokoła, którzy bez Wojciecha Pisarczyka odrobili straty, a nawet wyszli na prowadzenie. Przy wyniku 66:66 piłkę otrzymał Rafał Glapiński i trafił do kosza w przedostatniej akcji zawodów. Goście próbowali jeszcze odrobić straty, ale rzut z dystansu Tomasza Fortuny okazał się niecelny.

• 15.10.2011 18:00

Rosa Radom

68 : 66

NETO PTG Sokół Łańcut

Dobra gra Grzegorza Kukiełki (21 pkt) i Jędrzeja Jankowiaka (19 pkt) to za mało, aby Sportino mogło myśleć o wygranej w Siedlcach. Zespół SKK nieznaczną przewagę uzyskał w pierwszej kwarcie i mimo zrywów gości potrafił utrzymać ją do końca. Udane spotkanie rozegrał Michał Przybylski (17 pkt i 10 zbiórek), który zwykle specjalizuje się w defensywie.

Siedlecki Klub Koszykówki Siedlce

72 : 64

POLOmarket Sportino Inowrocław

Najbardziej wymagającym rywalem dla Spójni Stargard Szczeciński okazały się Sudety Jelenia Góra, które jeszcze przed końcem pierwszej połowy remisowały z faworyzowany zespołem z zachodniopomorskiego. Gracze Tadeusza Aleksandrowicza przewagę wypracowali dopiero później, głównie dzięki mądrej grze w obronie oraz zatrzymaniu po zmianie stron Łukasza Niesobskiego (11 pkt i 3/9 z gry) oraz Przemysława Hajnsza (13 pkt i 8 zbiórek).

• 15.10.2011 19:00

Focus Mall Sudety Jelenia Góra

54 : 71

KS Spójnia Stargard Szczeciński

Łukasz Pacocha jest zawodnikiem, który w pierwszej lidze robi różnicę. Lider AZS-u Radex Szczecin zdobył 28 punktów,  przy bardzo dobrej 77-procentowej skuteczności z gry, a jego zespół pokonał Znicza Basket Pruszków 86:78. Dobrze zawody rozpoczął również Maciej Sudowski, który trafił swoich sześć pierwszych rzutów z gry (16 pkt i 7/8 za 2).

• 15.10.2011 20:00