Grupa IV: Kolbudy i Polkowice w półfinałach

W Tarowie rozstrzygnął się już po dwóch dniach. Pytaniem bez odpowiedzi zostaje jedynie fakt, która z drużyn zakończy go na pierwszym miejscu. Po dwie wygrane mają bowiem na swoim koncie drużyny MKK OSiR Sokołów Podlaski oraz MKS Polkowice i to właśnie te dwa zespoły zmierzą się w niedzielę pomiędzy sobą w starciu o triumf w turnieju.

UKS Bryza Kolbudy - MKK OSiR Sokołów Podlaski 78:68 (20:20, 24:13, 18:12, 16:23)

UKS Bryza Kolbudy stanęła przed ogromną szansą na wywalczenie awansu do turniejów półfinałowych i szansę tą wykorzystały bezbłędnie. Bryza wygrała z MKK OSiR Sokołów Podlaski, a to oznaczało sukces w turnieju, jakim niewątpliwie jest awans do dalszej rywalizacji.

Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej walki, czego dowodem jest remis po pierwszej kwarcie meczu. Od drugiej zarysowała się jednak przewaga koszykarek dowodzonych przez Magdalenę Szymkiewicz. Koszykarki z Kolbud zaczęły wypracowywać sobie przewagę, a największa w tym zasługa Marleny Blicharz, która byłą nie do zatrzymania dla defensywy rywalek. Dzięki niej Bryza już do przerwy prowadziła 44:33 i od awansu dzieliły ją wtedy już tylko dwie kwarty.

Po przerwie nadal trwał koncert Blicharz, która trzymała pewną przewagę swojego zespołu prowadząc ją do sukcesu. Liderka Bryzy zakończyła rywalizację 31 punktami na koncie, do czego dodała jeszcze 10 zbiórek. Po 40 minutach wynik brzmiał 78:68 dla Bryzy, a to oznaczało radość z wygranej i awansu.

MKS Pałac Młodzieży Tarnów - MKS Polkowice 38:65 (15:13, 4:19, 8:19, 11:14)

Dla gospodyń pojedynek z MKS Polkowice był meczem o wszystko. Tarnowianki zaczęły z ogromnym animuszem, ale ambicja i euforia wystarczyła do rywalizacji na równym poziomie jedynie w pierwszej kwarcie.

Po pierwszych dziesięciu minutach MKS Pałac Młodzieży prowadził z MKS 15:13, ale to było maksimum, na co stać było gospodynie w tym meczu. Od drugiej kwarty na parkiecie dominowały podopieczne Wojciecha Spisackiego. Przed przerwą koszykarki z Polkowic nie tylko odrobiły straty, ale schodząc do szatni na przerwę prowadziły już różnicą 13 punktów.

Po przerwie polkowiczanki nadal kontrolowały wydarzenia na parkiecie powiększając swoją przewagę. MKS spokojnie punktował rywala, wygrywając ostatecznie 65:38, dzięki czemu przypieczętowały swój awans do turnieju półfinałowego, co było celem na ten turniej.

W ostatnim dniu turnieju o honor zagrają MKK OSiR Sokołów Podlaski z MKS Pałac Młodzieży Tarnów, a o pierwsze miejsce MKS Polkowice z UKS Bryza Kolbudy.