Grupa V: Jeden zespół w półfinale, na drugi poczekamy

UKS Huragan Wołomin zapewnił sobie awans do półfinałów mistrzostw Polski juniorek. Drużyna spod Warszawy bez większych problemów zwyciężyła Olimpię Poznań i na zakończenie turnieju zmierzy się z najsłabszą Wisłą Kraków, która w sobotę przegrała po raz drugi.

UKS Basket Aleksandrów Łódzki - TS Wisła Kraków 63:60 (21:18, 15:16, 18:5, 9:21)

Niesamowita pogoń w czwartej kwarcie nie dała koszykarkom Wisły zwycięstwa nad UKS-em Basket Aleksandrów Łódzki. Po trzydziestu minutach gry drużyna Marka Grzelaka przegrywała 39:54, ale w ostatniej części meczu szybko odrobiła część strat i doprowadziła do wyrównanej końcówki. W niej Krakowinki nie miały jednak szczęścia.

UKS Huragan Wołomin - TS Olimpia Poznań 85:59 (20:14, 26:14, 19:14, 20:17)

Pewne zwycięstwo w każdej kwarcie spotkania z Olimpią Poznań zapewniło Huraganowi Wołomin awans do najlepszej szesnastki mistrzostw Polski juniorek. Co ciekawe w trzech pierwszych odsłonach miejscowe za każdym razem traciły 14 punktów. W końcówce trener poznanianek - Ryszard Barański oszczędzał już swoje najlepsze zawodniczki na mecz z drużyną z Basketem Aleksandrów Łódzki. Jego zwycięzca znajdzie się bowiem w półfinale.