Grupa IV: MKS Polonia bez porażki

MKS Polonia Warszawa nie zwalnia tempa. W swoim drugim meczu turnieju w Wieliczce poloniści rozgromili gospodarzy turnieju, zawodników UKS Regis. W drugim pojedynku dnia SKM Zastal Zielona Góra bardzo pewnie pokonał MKS MOS Konin czym praktycznie przesądził swoje drugie miejsce na zakończenie turnieju.

SKM Zastal Zielona Góra - MKS MOS Konin 83:54 (22:15, 22:11, 16:16, 23:12)

Dobrze współpracujący team SKM Zastal Zielona Góra pewnie pokonał w swoim drugim meczu MKS MOS Konin. Aż pięciu zawodników tego klubu zapisało na swoim koncie dwucyfrowe zdobycze punktowe, a Zastal wygrał 29 punktami.

Zastalowcy nie dali żadnych powodów do radości rywalom, gdyż od pierwszej kwarty mieli zdecydowaną przewagę nad swoim rywalem. Koninianie starali się z całych sił, ale na niewiele się to zdało rywalizując z dobrze dysponowanymi tego dnia zielonogórzanami.

W niedzielnym meczu Zastal musi pokonać gospodarzy z Wieliczki, wtedy będzie się mógł cieszyć z realizacji celu i awansu do półfinałów.

UKS Regis Wieliczka - MKS Polonia Warszawa 54:102 (8:19, 10:34, 10:26, 26:23)

Gospodarze turnieju byli bardzo gościnni dla koszykarzy ze stolicy. MKS Polonia Warszawa zapisała na swoim koncie aż 102 punkty i nie pozostawiła gospodarzom żadnych złudzeń na korzystny wynik.

O ile pierwsza kwarta spotkania nie wyglądała jeszcze zbyt dramatycznie dla gospodarzy, o tyle w drugiej warszawiacy przypuścili frontalny atak. Zdobyli aż 34 punkty i po pierwszej połowie meczu prowadzili aż 53:18. W drugiej połowie spotkanie toczyło się w dokładnie taki sam sposób, a Polonia tylko powiększała swoją przewagę, która ostatecznie wyniosła 48 oczek.

Dla warszawskiej Polonii aż 30 punktów wywalczył Paweł Śpica, a 6 mniej uzbierał Wojciech Dulnik.