Piekarska ma patent na Estonię!

Izabela Piekarska po raz drugi była nie do zatrzymania w starciu z Estonią. Środkowa reprezentacji Polski rzuciła 16 punktów i miała 3 zbiórki, a nasza kadra wygrała w Tallinie 65:58. Kolejny mecz w sobotę w Inowrocławiu. Rywalem będzie prowadząca w grupie B Czarnogóra.
news Zdjęcia | Łukasz Solski

Najsłabsza w grupie Estonia sprawiła sporo problemów reprezentacji Polski. Polki wygrały po zaciętym meczu, decydującą o zwycięstwie przewagę wypracowując dopiero w samej końcówce. Jeszcze na dwie i pół minuty przed końcem biało-czerwone prowadziły tylko różnicą dwóch punktów. Na szczęście chwilę później za trzy trafiła Anna Pietrzak a w kolejnych akcjach pewnie rzuty wolne wykonały Joanna Walich i Martyna Koc.

Kup bilet na mecz Polska - Czarnogóra 7 lipca w Inowrocławiu

Bardzo efektywna była Izabela Piekarska. Pochodząca z Warszawy środkowa przebywała na boisku zaledwie 14 minut, ale w tym czasie rzuciła 16 punktów. Po serii słabszych występów podkoszowa tureckiego Optimum Ted Ankara znów zaprezentowała się z dobrej strony w ataku, umiejętnie wykorzystując swoje warunki fizyczne pod koszem.

Spotkanie było też udane dla Anny Pietrzak, która w trybie awaryjnym zastąpiła już po rozpoczęciu eliminacji kontuzjowaną Paulinę Pawlak. Rozgrywająca Matizolu Lidera Pruszków we wcześniejszych spotkaniach pojawiała się na boisku sporadycznie lub wcale, ale tym razem przez 19 minut rzuciła 9 punktów, miała 2 zbiórki i 2 przechwyty.

Już w sobotę 7 lipca o godzinie 18:00 Polki zagrają w Inowrocławiu z reprezentacją Czarnogóry, która zajmuje pierwsze miejsce w grupie. Będzie to - być może - najważniejszy mecz, który może zdecydować o awansie naszej drużyny do mistrzostw Europy we Francji w 2013 roku. Bilety na to spotkanie można kupować w kasach inowrocławskiej hali (Al. Niepodlegości 4) lub przez internet na platformie www.kupbilet.pl