Grupa VI: Stal Ostrów rządzi

W Lublinie nadal panuje ekipa KS Stal Ostrów Wielkopolski. Ostrowianie w swoim drugim meczu ponownie pokazali klasę. Tym razem w pokonanym polu pozostała drużyna Centrum Wodzisław Śląski. Ważną wygraną odniosła za to ekipa Korony Kraków, która dzięki temu zachowała szanse na uzyskanie awansu do półfinałów.

KS Stal Ostrów Wielkopolski - Centrum Wodzisław Śląski 108:53 (29:14, 31:9, 29:11, 19:19)

Ostrowianie wydają się być poza zasięgiem wszystkich zespołów występujących na turnieju w Lublinie. W pierwszym meczu Stal nie pozostawiła złudzeń krakowskiej Koronie. W sobotnie popołudnie natomiast w pokonanym polu zostali koszykarze Centrum Wodzisław Śląski.

Stal od samego początku ruszyła do ataku. Po pierwszej kwarcie było 29:14, a po pierwszej połowie meczu 60:23. Nikt zatem nie miał żadnych wątpliwości, która z drużyn jest lepsza i która zakończy to spotkanie w roli triumfatorów. W drugiej połowie meczu ostrowianie dorzucili do swojej przewagi jeszcze 18 punktów czym wręcz znokautowali rywali ze Śląska.

Z taką dyspozycją trudno przypuszczać, żeby Stal miała jakiekolwiek problemy z odniesieniem kompletu zwycięstw na turnieju w Lublinie.

KKS Novum Lublin - Korona Kraków 59:69 (17:22, 13:19, 15:15, 14:13)

Ten mecz miał olbrzymie znaczenie dla losów tego drugiego, który obok Stali Ostrów Wielkopolski zdoła zapewnić sobie awnas do kolejnego etapu Mistrzostw Polski.

Oba zespoły od początku meczu ruszyły ostro do ataku, a wynik cały czas oscylował wokół remisu. Korona miała jednak w swoich szeregach duet Jakub Maksymiuk - Arkadiusz Drukała. Na zatrzymanie tego duetu żadnej recepty nie znaleźli gospodarze tego meczu, a to kosztowało ich porażkę w tym bardzo ważnym meczu. Korona wygrała bowiem to spotkanie różnicą 10 oczek i awans do turnieju półfinałowego znacznie się oddalił.

Wspomniany już duet Maksymiuk - Drukała wywalczył 56 punktów z 69 całego zespołu. Pierwszy uzbierał na swoim koncie 31 punktów, drugi 25.

W ostatnim Korona Kraków zagra z wodzisławskim Centrum i wygrana daje jej awans do półfinałów. W meczu zamykającym turniej gospodarze z Lublina zagrają z niepokonaną Stalą Ostrów Wielkopolską.