II liga, gr. C: Wyśmienity Karolak nie pomógł Novum

Na nic zdało się 36 punktów Jakuba Karolaka, bo jego Novum Lublin przegrało we własnej hali z Turem Bielsk Podlaski. Bardziej doświadczeni przyjezdni ostatnią kwartę wygrali 23:13, a cały mecz 79:73. Magiczną granicę trzydziestu punktów przekroczył też inny młody zawodnik Sebastian Kowalczyk z Politechniki II Warszawa.

Karolak, który 18 lat ukończył pod koniec września, gra na pozycji skrzydłowego. W meczu z Turem spędził na boisku 34 minuty, w tym czasie zdobywając 36 punktów (10/19 z gry oraz 15/18 za 1), a do tego miał 4 zbiórki i 3 przechwyty. Najskuteczniejszym graczem Tura okazał się wchodzący z ławki Łukasz Kuczyński (19 punktów i 9 zbiórek).

Duży sukces zanotował młody zespół rezerw Politechniki Warszawskiej, ogrywając na własnym parkiecie UMKS Kielce. Gospodarze ostatnie dziesięć minut wygrali aż 36:17. Swoje nieprzeciętne możliwości potwierdził urodzony w 1993 roku Sebastian Kowalczyk, uzyskując 31 punktów przy 3 zbiorkach, 6 asystach i 5 przechwytach. Cegiełkę dołożył też Maciej Kucharek (22 pkt i 10 zbiórek). UMKS-owi nie pomogła wyraźna przewaga pod tablicami (47:33 w zbiórkach).