Grupa V: Huragan i Basket awansują

Z kompletem zwycięstw turniej w Wołominie zakończyły koszykarki UKS-u Huragan, które na zakończenie ćwierćfinałowej rywalizacji pokonały TS Wisłę Kraków. W meczu o drugie miejsce, dające awans do półfinału, UKS Basket Aleksandrów Łódzki zwyciężył TS Olimpię Poznań.

TS Olimpia Poznań - UKS Basket Aleksandrów Łódzki 52:63 (23:14, 8:25, 9:12, 12:12)

Decydujące o awansie spotkanie lepiej rozpoczęła Olimpia Poznań. Po pierwszej kwarcie było 23:14. Wówczas doskonale zaprezentowały się podopieczne Tomasza Rospary. Drugą odsłonę meczu Basket wygrał 25:8 i na przerwę schodził przy ośmiopunktowym prowadzeniu (39:31). Po przerwie zawodniczki ze stolicy Wielkopolski próbowały jeszcze odwrócić losy niedzielnej rywalizacji, ale rywali im na to nie pozwoliły. Ostatecznie Basket wygrał 63:52 i awansował do półfinału.

UKS Huragan Wołomin - TS Wisła Kraków 99:56 (21:11, 27:14, 29:16, 22:15)

Po meczu bez historii Huragan Wołomin zwyciężył najsłabszą Wisłę Kraków. Miejscowe prowadziły od samego początku i pewnie wygrały wszystkie kwarty meczu. Już do przerwy Huragan wygrywał 48:25.