Grupa VI: Ostatni dzień pełen emocji

O tym, że do półfinałów awansują drużyny UKS Victoria Track - Man Dębnica Kaszubska i KS Basket 25 Bydgoszcz było praktycznie przed ostatnim dniem rozgrywek. Jednak nie oznaczał to, że dziś nie można było oczekiwać emocji. Wbrew pozorom dzisiejszy dzień był najbardziej emocjonującym w całym turnieju i to dziś dowiedzieliśmy się kto zakończy turniej bez porażki, a kto bez zwycięstwa.

UMKS Gracz Starachowice - UKS Gimball Tarnawa Dolna 79:78 (22:19, 13:23, 20:18, 24:18)

Stawką tego pojedynku była walka o honor i zakończenie turnieju choć z jednym zwycięstwem na swoim koncie. Obie drużyny, mimo, że o awansie już nie mogły raczej myśleć, ten pojedynek potraktowały poważnie. Emocji bowiem nie zabrakło do samego końca a sam przebieg pojedynku miał kilka ciekawych zwrotów akcji. Ostatecznie o zwycięstwie zadecydowała skuteczność z linii wolnych bowiem dwoma skutecznymi rzutami wolnymi  Weronika Gałek zapewniła zwycięstwo swojej drużynie.  Ozdoba spotkania był natomiast pojedynek Katarzyny Gierdy (36 punktów, 9 zbiórek) z Jolantą Górską (25 punktów, 12 zbiórek).

KS Basket 25 Bydgoszcz - UKS Victoria Track - Man Dębnica Kaszubska 78:76 (24:13, 19:23, 16:22, 19:18)

Początek spotkania należał  zdecydowanie do gospodarzy. Dejak początkowa dominacja i przewaga KS Basket 25 nie odebrały rywalom z Dębnicy Kaszubskiej woli walki o pierwsze miejsce. Po krótkiej  przerwie rozpoczęło się odrabianie strat. Dwie k olejne kwarty to niewielkie, acz bardzo ważne zwycięstwa zawodniczek UKS Viktorii, które sprawia, że im bliżej końca tym więcej mamy emocji. Ostatnia kwarta to już bardzo nerwowa i emocjonująca gra. Ostatecznie w tym pojedynku triumfuje ekipa gospodarzy. Mimo porażki jednak tytuł najlepszej zawodniczki należał się  Jolancie Wichniacz. Była bardzo wszechstronną zawodniczką i  zanotowała 28 punktów, przy skuteczności z gry na poziomie 66%. Zawodniczka ta zebrała także 8 piłek i zanotowała 4 asysty i 5 przechwytów, oraz niestety, aż 7 strat. Wśród bydgoszczanek natomiast liderowała Magdalena Palacz, zdobywczyni 21 punktów przy skuteczności z gry 69%.

KS Basket 25 Bydgoszcz - UKS Gimball Tarnawa Dolna 110:68  (9:17, 36:12, 18:23, 37:16)

Spotkanie to rozpoczęło się wyrównaną grą z obu stron. Dopiero w drugiej kwarcie skuteczna gra bydgoszczanek i błędy zawodniczek UKS Gimball sprawiły, że udało im się do przerwy wypracować sporą przewagę. Zresztą chyba mało kto spodziewał sie w tym pojedynku innego scenariusza. Do przerwy przewaga ta była już na tyle duża, że przy sporej różnicy poziomów dzielącej obie drużyny na zmianę przebiegu wydarzeń nie było raczej co liczyć. Ekipa gospodarzy turnieju po raz kolejny pokazała skuteczną i zespołową grę, w której piłki rozdawała Magdalena Palacz, a punktowo  liderowała Karina Szybała. Natomiast najskuteczniejszą, i chyba jedyna naprawdę wyróżniająca się, zawodniczką z Tarnowa Dolnej była natomiast Jolanta Górska.