Grupa V: Początek bez niespodzianek

Zgodnie z przewidywaniami od zwycięstwa ćwierćfinałową rywalizację w mistrzostwach Polski kadetek rozpoczęły koszykarki SKS 12 Warszawa i INEI UKS 65 AZS Poznań. Drużyna ze stolicy bez większych problemów zwyciężyła MKS MOS Katowice, zaś poznanianki okazały się lepsze od UKS Błękitny Delfin Bydgoszcz. Triumfatorki rzuciły po 81 punktów.

SKS 12 Warszawa - MKS MOS Katowice 81:57 (21:13, 14:10, 28:18, 18:16)

Zaledwie 26 procentowa skuteczność rzutów z gry zadecydowała o porażce katowiczanek w starciu z SKS 12 Warszawa. MKS MOS przegrywał od samego początku, a rozregulowane celowniki miały niemal wszystkie zawodniczki ekipy z Górnego Śląska.

Jedynie środkowa Aleksandra Wolańska uzyskała przyzwoitą 66 procentową skuteczność rzutów za 2, a z gry trafiła blisko połowę rzutów (47%). 16-letnia podkoszowa dominowała też w walce na tablicach (15 zbiórek), ale straciła najwięcej piłek spośród wszystkich koszykarek (8). Po pierwszej kwarcie SKS prowadził 21:13, a do przerwy różnicą dwunastu (35:23).

Trener warszawianek Michał Gulan często rotował składem; systematycznie wprowadzając na boisko rezerwowe. Dzięki takiej taktyce, grający szybko SKS wkrótce po przerwie powiększył swoje prowadzenie do dwudziestu punktów. Drużyna ze stolicy wygrała wszystkie części meczu, w ostatniej już tylko kontrolując końcowy wynik. Najskuteczniejszą zawodniczką SKS-u okazała się Dominika Miłoszewska (17 punktów), którą pod koszem często odnajdowały Monika Skrzecz (5 asyst) i Karolina Zduniak (4).

INEA UKS 65 AZS Poznań - UKS Błękitny Delfin Bydgoszcz 81:53 (21:12, 24:10, 18:17, 18:14)

Tylko po przerwie koszykarki UKS Błękitny Delfin Bydgoszcz potrafiły nawiązać równorzędną walkę z INEĄ UKS 65 AZS Poznań. Pierwsze 20 minut gry miejscowe wygrały jednak bardzo pewnie (45:22). Od początku nie do zatrzymania była Wioletta Wiśniewska, która rzuciła 23 punkty, a do tego zebrała 11 piłek i wymusiła 7 fauli. Pod tablicami wspierały ją jeszcze wysoka (190 cm) 15-letnia Weronika Telenga (15 zbiórek) oraz Małgorzata Kossowska (12). Trzy wymienione koszykarki INEI w sumie uzyskały tyle samo zbiórek, co cały zespół przyjezdnych (38). Poznanianki walkę na tablicach wygrały przez to bardzo wyraźnie (61:38).