Grupa IV: Unia i Czarni na czele

Zwycięstwami Unii Tarnów i STK Czarni Słupsk zakończył się pierwszy ćwierćfinałowy turniej dzień turnieju w Tarnowie. Koszykarze miejscowej Unii nie pozostawili nadzieji na sukces rywalom z Wałbrzycha. Słupszczanie natomiast ustrzelili setkę i w pokonanym polu pozostawili zawodników z Katowic.

Unia Tarnów - JKKS Górnik Wałbrzych 95:64 (24:20, 21:17, 27:12, 23:15)

Podopieczni trenera Wiesława Klapera od początku meczu mieli nieznaczną przewagę, ale rywal z Wałbrzycha nie zamierzał ustępować faworyzowanym gospodarzom. Unia po pierwszej połowie meczu prowadziła różnicą 8 punktów i druga połowa zapowiadał się emocjonująco.

Emocje zakończyły się jednak już w trzeciej kwarcie, w której tarnowianie bardzo mocno podkręcili tempo gry. Tą część meczu Unia wygrała 27:12 i w końcowym rozrachunku całe spotkanie wygrała bardzo pewnie, bo aż 95:64.

UKS C.Hartwig Katowice - STK Czarni Słupsk 86:107 (17:25, 31:22, 21:31, 17:29)

Ciekawy pojedynek stworzyli młodzi zawodnicy z Katowic i Słupska. Po pierwszej połowie, w której drużyny poszły na wymianę ciosów, w drugiej przewaga leżała już po stronie słupszczan, którzy ostatecznie wygrali dość pewnie.

Pierwsze dwie kwarty pokazały, że spotkanie to będzie wyrównane. Pierwsza odsłona należała do słupszczan, druga do katowiczan. Jednopunktowe prowadzenie katowiczan po pierwszej połowie i ciekawa perspektywa drugiej części meczu.

Po zmianie zawodnicy ze Śląska zostali jednak nieco w blokach. Ekipa Czarnych urządziła sobie bowiem popis strzelecki zdobywają po przerwie aż 60 punktów. Dzięki tej skutecznej grze ekipa ze Słupska nie tylko pokonała rywala różnicą aż 21 punktów, ale i zapisała na swoim koncie pierwszą setkę w turnieju.