Grupa VIII: Dramat ekipy JAS - FBG

UKS Lotnik Wierzawice zasiadł na fotelu lidera po pierwszym dniu turnieju ćwierćfinałowego rozgrywanego w Wieliczce. Koszykarki Lotnika długo męczyły się z rywalkami z Sosnowca, ale dzięki fenomenalnej ostateniej kwarcie udało się wskoczyć na pierwsze miejsce w tabeli grupy. W drugim meczu gospodynie turnieju, zawodniczki Gónika Wieliczki, odprawiły rywalki z Konina.

JAS - FBG Sosnowiec - UKS Lotnik Wierzawice 40:57 (13:8, 10:8, 9:16, 8:25)

Dwie całkowicie różne połowy meczu w wykonaniu koszykarek obu zespołów mogli obserwować kibice na turnieju w Wieliczce. W pierwszej dominowały sosnowiczanki. Po przerwie zaczął się jednak ich osobisty dramat.

Koszykarki JAS-FBG Sosnowiec zaczęły spotkanie bardzo dobrze. Skuteczna defensywa sprawiła, że podopieczne Marka Sałaty prowadziły schodząc na przerwę 23:16. Po przerwie na parkiet powróciły jednak chyba dwie różne drużyny, w porównaniu z pierwszą połową.

W szatni ekipy Lotnika Wierzawice nastało chyba lekkie trzęsienie ziemi. Zawodniczki tego zespołu wyszły bowiem na drugą połowę zupełnie odmienione i zaczęło się szybkie odrabianie strat. Po trzech kwartach był remis, a w ostatniej królował już tylko jeden zespół, którym był Lotnik. Koszykarki z Wierzawic ostatecznie dziesięć minut wygrały aż 25:8 i tym samym przypieczętowały swój pierwszy triumf w turnieju.

Górnik Wieliczka - MKS MOS Konin 65:56 (12:9, 22:21, 19:13, 12:13)

Drugie spotkanie również dostarczyło wielu emocji. Co prawda prowadzenie od początku należało do gospodyń turnieju, ale nie było ono większe, niż kilka oczek. To sprawiało, że rywalki z Konina cały czas mogły wierzyć w zwycięstwo.

Koszykarki Górnika z każdą kolejną kwartę do swojej przewagi dorzucały kilka punktów. Po pierwszej prowadziły różnicą 3 punktów, w drugiej dodały kolejne oczko, a najlepsza w ich wykonaniu była kwarta numer trzy, po której gospodynie turnieju prowadziły 53:43.

W ostatniej części meczu emocje już opadły, gdyż Górnik w pełni kontrolował wydarzenia na parkiecie. Wynik cały czas był w bezpieczny i po końcowej syrenie ekipa z Wieliczki miała na swoim koncie 9 punktów więcej od rywalek.