Grupa I: MUKS i Szprotawa pewne swego

Pewnymi zwycięstwami MUKS-u Poznań i Szprotavii Szprotawa zakończyły się pierwsze mecze ćwierćfinałowe grupy I. Oba zespoły swoje mecze rozstrzygnęły już na początku trzeciej kwarty. wygrywając ostatecznie różnicą przynajmniej 40 punktów.

PTK Pabianice - MUKS Poznań 47:88 (18:16, 12:27, 2:22, 15:23)

PTK Pabianice z MUKS-em prowadziło tylko na początku. Po pierwszej kwarcie było 18:16, ale już do przerwy przegrywały różnicą trzynastu punktów (30:43). Mecz rozstrzygnął się na początku trzeciej odsłony, w której poznanianki zdemolowały wręcz rywali. MUKS wygrał 22:2, a całe spotkanie zakończył z ponad czterdziestopunktową przewagą (88:47).

Szprotavia Szprotawa - MLKS Rzeszów 97:40 (30:7, 23:9, 22:13, 22:11)

W drugim meczu pierwszego dnia ćwierćfinałów Szprotavia zdemolowała wręcz MLKS Rzeszów. Już po pierwszej kwarcie miejscowe prowadziły 30:7, a do przerwy 53:16. Rozluźnione wysoką przewagą podopieczne Radosława Szwaja zwyciężyły także w dwóch kolejnych kwartach, w każdej z odsłon uzyskując minimum dziewięciopunktową przewagę.