Grupa V: Wszystko jasne

Na Śląsku wszystko już jest jasne. Po dwóch dniach turnieju po dwie wygrane na sowim koncie mają drużyny UKS Regis Wieliczka oraz gospodarze turnieju, czyli zawodnicy UKS MOSM. W niedzielę zatem te dwa zespoły rozstrzygną tylko między sobą triumfatora turnieju.

SKS Start Łódź - UKS Regis Wieliczka 78:81 (24:31, 23:13, 14:18, 17:19)

SKS Start Łódź po porażce z UKS MOSM Bytom w pierwszym dniu turnieju wiedział, że rywalizacja z rywalami z Wieliczki może być dla nich walką o przetrwanie. Łodzianie wygrali zaledwie jedną kwartę, ale ona wystarczyła do tego, żeby stworzyć emocjonujące widowisko. Niestety dla nich walka ta nie przyniosła wygranej i punktów, a to oznaczało koniec walki o półfinałowy turniej.

Kwartę otwierającą mecz łodzianie przegrali dość wyraźnie, ale już w drugiej zdecydowanie poprawili swoją defensywę, a to pozwoliło schodzić do szatni z trzypunktowym prowadzeniem.

Po zmianie stron emocje sięgnęły zenitu. Spotkanie było bardzo wyrównane, a obie drużyny praktycznie do końcowej syreny meczu miały szansę na wygranie tego spotkania. W końcówce więcej zimnej krwi zachowali koszykarze UKS Regis, którzy na koniec spotkania mieli o trzy oczka więcej od łodzian.

UKS MOSM Bytom - PTG Sokół Łańcut 78:52 (15:15, 23:9, 22:13, 18:15)

Po wygranej ekipy z Wieliczki przed bytomianami sytuacja była jasna. Wygrana gospodarzy turnieju dawała im nie tylko awans, ale i całe rozstrzygnięcie turnieju.

Gospodarze wygrali pewnie i spokojnie zrealizowali swój cel.

Zawodnicy UKS MOSM problemy z rywalem mieli tylko w pierwszej kwarcie meczu, która zakończyła się remisem. Przemysław Fudali, szkoleniowiec gospodarzy, odpowiednio wykorzystał jednak krótką przerwę przed drugą kwartę, a jego podopieczni jeszcze w tej części meczu zdołali odskoczyć rywalom na 14 oczek.

Po przerwie gospodarze turnieju w pełni kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie, do swojej przewagi dołożyli jeszcze kolejnych 12 punktów i mogli cieszyć się z ostatecznego triumfu 78:52.

W niedzielę UKS MOSM Bytom zagra z UKS Regis Wieliczką, a stawką tego turnieju będzie pierwsze miejsce w turnieju. W meczu o pietruszkę łodzianie zmierzą się z Sokołem Łańcut.