Grupa VIII: Lotnik bardzo blisko awansu

Dwa mecz i dwa zwycięstwa. Tak wygląda bilans ekipy UKS Lotnik Wierzawice po dwóch meczach na turnieju ćwierćfinałowym w Wieliczce. W drugim swoim meczu koszykarki Lotnika pokonały gospodarza turnieju. W pierwszym meczu MKS MOS Konin pokonał JAS-FBG Sosnowiec.

MKS MOS Konin - JAS-FBG Sosnowiec 70:60 (15:13, 19:18, 21:15, 15:14)

Przed meczem MKS MOS Konin z JAS-FBG Sosnowiec jasne było, że przegrany praktycznie odpada z walki o awans do turnieju półfinałowego. Stawka zatem tego pojedynku była bardzo duża.

Koszykarki obu zespołów doskonale zdawały sobie sprawę z rangi tego spotkania, a na parkiecie od samego początku trwała niesamowita walka o wszystko. Zarówno jednak na boisku, jak i na tablicy wyników trudno wskazać było tą drużynę, która jest bliżej wygranej.

Na przerwę obie udawały się przy trzypunktowym prowadzeniu zawodniczek z Konina. To do nich należała też w jakiś sposób trzecia kwarta, zakończyła się ich sześciopunktowym zwycięstwem. To ustawiło losy spotkania, gdyż sosnowiczanki nie były już w stanie nawiązać walki i ostatecznie po raz drugi opuszczały halę w Wieliczce jako pokonany.

Górnik Wieliczka - UKS Lotnik Wierzawice 59:74 (17:15, 15:18, 14:24, 13:17)

Spotkanie dwóch drużyn, które po pierwszym dniu miały na swoim koncie zwycięstwa miało dać odpowiedź, kto będzie już jedną nogą w półfinale. Po wyrównanej pierwszej połowie spotkania w drugiej na parkiecie dominowała już tylko jedna drużyna.

Pierwsze dwadzieścia minut spotkania nie dało odpowiedzi na kto, która z ekip będzie mogła cieszyć się ze statusu niepokonanych po dwóch dniach, gdyż na przerwę ekipy schodziły przy stanie 33:32 dla Wierzawic.

Wszelkie wątpliwości rozwiała natomiast kwarta numer 3. Ekipa Lotnika przypuściła frontalny atak, do swojej przewagi dodała kolejnych 10 punktów i ostatnia część meczu miała już być tylko formalnością. Tak też się stało. Lotnik wygrał mecz 74:59 i to on po dwóch dniach jest najbliżej wywalczenia awansu do turnieju półfinałowego.