Grupa IV: Czarni poza zasięgiem

Koszykarze STK Czarnych Słupsk wydają się być poza zasięgiem swoich rywali. W drugim dniu turnieju w Tarnowie słupszczanie ponownie zademonstrowali wybitnie ofensywną grę i różnica ponad 30 punktów pokonali gospodarzy turnieju, ekipę Unii.

JKKS Górnik Wałbrzych - UKS C.Hartwig Katowice 95:85 (21:18, 25:23, 21:24, 28:20)

Po porażkach pierwszego dnia turnieju, koszykarze z Wałbrzycha i Katowic zdawali sobie doskonale sprawę, jak ważny będzie ich sobotni bój. Przegrany bowiem zmniejszał do minimum swoje szanse na awans do fazy półfinałowej.

Od początku zatem na parkiecie trwała zażarta walka o zwycięstwo. Do ostatniej kwarty oba zespoły przystępowały z dwupunktową przewagą zawodników JKKS Górnik Wałbrzych. To wszystko sprawiało, że decydujące 10 minut meczu miało być niezwykle emocjonujące.

W tej części meczu zawodnicy ze Śląska nie wytrzymali ciśnienia, co skrzętnie wykorzystali wałbrzyszanie. Ci ostatecznie wygrali różnicą 10 punktów i w ostatnim dniu o awans walczyć będą z niepokonanym dotychczas faworytem turnieju, ekipą Czarnych Słupsk.

Unia Tarnów - STK Czarni Słupsk 64:98 (25:21, 14:16, 8:29, 17:32)

Gospodarze turnieju mieli ogromną nadzieję na sprawienie niespodzianki i pokonanie faworyzowanych słupszczan. Czarni w pierwszej połowie dali się chyba jednak wyszumieć koszykarzom Unii, a w drugiej przeszli do ataku.

Po pierwszej połowie meczu tarnowianie prowadzili 39:37 i wydawało się, że wyrównana walka toczyć się będzie również w po przerwie. Ci jednak, którzy mieli takie nadzieje, bardzo się zawiedli. Czarni po przerwie szybko bowiem ustawili losy meczu.

Trener Robert Kozłowicz w przerwie chyba wstrząsnął swoimi podopiecznymi, a z początkiem drugiej połowy spotkania zaczęli swój koncert gry. Drugie 20 minut słupszczanie wygrali aż 61:25 czym jasno dali do zrozumienia, który zespół jest lepszy.

Czarni z dwoma zwycięstwami przewodzą stawce turnieju w Tarnowie z kompletem dwóch wygranych spotkań.