Grupa I: MUKS w półfinale, Szprotavia musi poczekać

Po niezwykle zaciętym spotkaniu MUKS Poznań zwyciężył Szprotavię Szprotawa i jako pierwszy zespół w grupie I zapewnił sobie promocję do najlepszej szesnastki mistrzostw Polski kadetek. W starciu potencjalnie najsłabszych zespołów PTK Pabianice na finiszu zwyciężyło MLKS Rzeszów.

MLKS Rzeszów - PTK Pabianice 41:46 (14:7, 9:13, 10:12, 8:14)

Pierwsza kwarta ułożyła się po myśli koszykarek z Podkarpacia. MLKS wygrał ją bowiem 14:7, ale kolejne trzy odsłony sobotnich zawodów przegrał. Grający systematycznie pabianiczanki drugą i trzecią kwartę zwycieżyły różnicą dwóch punktów, a ostatnią 14:8. To zadecydowało o ich wygranej i pozwoliło podopiecznym Jolanty Nowackiej zachować szansę na awans do półfinału.

Szprotavia Szprotawa - MUKS Poznań 72:76 (21:21, 18:16, 18:23, 15:16)

Przegrana 33:39 druga połowa zadecydowała o porażce Szprotavii Szprotawa w meczu o pierwsze miejsce w grupie I. Wcześniej mecz był niezwykle wyrównany, a dwupunktowa przewaga Szprotavii na koniec drugiej kwarty nie miała odzwierciedlenia w wydarzeniach na parkiecie. Po tej wygranej MUKS znalazł się już w półfinale mistrzostw Polski.