Grupa II: Wszystko jasne

Po drugim dniu turnieju poznaliśmy już dwa zespoły, które wywalczyły sobie awans do półfinałów Mistrzostw Polski Kobiet U16. Po dwa zwycięstwa zaliczyły drużyny UKS Piątka Lublin i KKS Olsztyn.

UKS La-Basket Piekary Śląskie - KKS Olsztyn 58:86 (19:17, 9:22, 15:28, 15:19)

Tylko 17 minut były w stanie stawić czoła koszykarkom  z Olsztyna zawodniczki UKS LA Basket Piekary Śląskie. Do tego czasu wynik meczu w drugim dniu turnieju był wyrównany. Ostatnie 3 minuty pierwszej połowy meczu za sprawą dobrej skuteczności, szczelnej obrony wygrane przez olsztynianki 10:0 ustawiły mecz. Po przerwie podopieczne Alicji Sztąberskiej nie odpuściły tempa i nadal powiększały przewagę, w pełni kontrolując przebieg meczu.

Skończyło się wysoko 58:86 i tym samym olsztynianki odnosząc drugie zwycięstwo w turnieju zapewniły już sobie awans do półfinałów.

UKS Piątka Lublin - KS Stal Grudziądz 71:66 (18:21, 23:12, 14:19, 16:14)

W drugim meczu drugiego dnia turnieju spotkały się ze sobą drużyny UKS Piątka Lublin i KS Stal Stal Grudziądz. Spotkanie przedmeczowo „naładowane” emocjami lepiej zaczęły koszykarki z Grudziądza. Po 5minutach prowadziły 12:6, potem jednak lublinianki przebudziły się i zaczęły doganiać koleżanki z Grudziądza. Pierwsza odsłona 18:21 i od tego momentu mecz stał się bardzo chaotyczny. Jeśli tylko podopieczne Krzysztofa Fita uzyskiwały przewagę10 – 12 punktów, to miast kontynuować dobrą passę, to stawały i oddawały pole rywalkom, które skrzętnie z tego korzystały. Mieliśmy zatem emocje do samego końca, w którym jedna gospodynie wykazały się większym doświadczeniem (ważne akcje Agnieszki Pietrys) i to one przechyliły szalę zwycięstwa na własną korzyść. Zwycięstwo lublinianek dało im awans do półfinałów i znamy już dwa zespoły, które z tej grupy pojadą walczyć dalej.