II liga, gr. B: Piotrcovia dalej odstaje od reszty stawki

Przy bardzo spłaszczonej tabeli grupy B drugiej ligi jest jeden zespół, który zdecydowanie odstaje od reszty stawki. To drużyna UMKS Piotrcovii Piotrków Trybunalski. Beniaminek rozgrywek jako jedyny nie wygrał jeszcze meczu, w siódmej kolejce ulegając AZS AGH Alstom Kraków.

Do przerwy wiele wskazywało jednak na Piotrcovię. Gospodarze po 20 minutach prowadzili 52:39, prezentując dobrą skuteczność z pola trzech sekund. Po zmianie stron zespół z Piotrkowa Trybunalskiego oddał jednak inicjatywę rywalom, a ci to wykorzystali. Wiele problemów sprawili miejscowym Tomasz Bryzek (21 pkt i 15 zbiórek) oraz Grzegorz Dudzik (24 pkt i 5 asyst). Piotrcovii nie pomogło 20 punktów i 7 asyst Mateusza Tomczyńskiego.