Grupa VIII: Dąbrowa nie dała rady

Jednak młodzi koszykarze z Dąbrowy Górniczej nie byli w stanie wygrać z poznaniakami i tym samym to Pyra wraz z gospodarzami, awansują do następnej fazy rozgrywek.

MKK Pyra Poznań - MKS Dąbrowa Górnicza 78:57 (15:15, 27:15, 19:14, 17:13)

Tylko przez pierwsze kilkanaście minut zawodnicy z Dąbrowy Górniczej byli w stanie odpierać ataki rywali z Poznania. Zawodnicy Pyry jednak rozpędzali sie z minuty na minutę i kolejna kwarta była już pod ich dyktando. Na boisku dominował Michał Wielachowski, którego dorobek to 21 punktów i 9 zbiórek, a na deskach wspierał drużynę Piotr Krauze, który oprócz 18 zbiórek zdobył 16 punktów.  W drużynie z Zagłębia na wyróżnienie natomiast zasłużyli Marcin Wójcik – zdobywca 29 punktów i Daniel Węcław 11 zbiórek i 12 punktów.

GKS Korsarz Gdańsk - BSK Kadet Biała Podlaska 83:73 (24:16, 25:11, 22:23, 12:23)

W ostatnim pojedynku turnieju raczej niespodzianki nie należało oczekiwać. Pewni już awansu gospodarze zagrali bowiem z najsłabsza drużyną w tej grupie. Od razu narzucili soje tempo gry nie pozwalając przeciwnikom na przejęcie inicjatywy. Szybko wypracowali przewagę i później mogli juz pozwolić sobie na więcej swobody. Zagrać więc  mogli sporo wszyscy zawodnicy. Liderem gospodarzy był dziś Kacper Szymański z dorobkiem 30 punktów, ale na deskach znów bezkonkurencyjny był Krystian Koźlik z dorobkiem 16 zebranych piłek . W ekipie z Białej Podlaskiej bardzo dobry występ zaliczył Jakub Halecki, zdobywca 20 punktów i 9 zbiórek.