Grupa II: KKS Olsztyn pokonuje gospodynie

Na zakończenie turnieju ćwierćfinałowego w Krasnymstawie zobaczyliśmy dwa ciekawe koszykarsko spotkania. W pierwszym koszykarki Marcina Gralaka - Stal Grudziądz pokonały koleżanki z Piekar Śląskich 92:79, w drugim Podopieczne Alicji Sztąberskiej zagrały koncertowo i pokonały gospodynie z Piątki Lublin 74:99.

KS Stal Grudziądz - UKS La-Basket Piekary Śląskie 92:79 (20:15, 23:24, 19:17, 30:23)

Mecz Stali z La Basketem od początku lepiej rozpoczęły koszykarki z Grudziądza. Zagrały pewniej, dokładniej, a dyrygowane przez Katarzynę Kiejdrowską koleżanki spełniały większość zaleceń szkoleniowca. W zespole z Piekar klasą sama dla siebie była Mazur – zdobywczyni 38 punktów, jednak bez solidnego wsparcia od swoich koleżanek, nawet z taką zdobyczą punktową nie udało się wygrać z zespołem Stali. Gdyby tak Stal zagrała wcześniej, może końcowa klasyfikacja turniej wyglądała by inaczej.

UKS Piątka Lublin - KKS Olsztyn 74:99 (24:19, 16:30, 17:30, 17:20)

W drugim meczu pewne już awansu zespoły z Lublina i Olsztyna przez pierwsze dziesięć minut pokazały naprawdę fajną koszykówkę. Potem pomiędzy piętnastą a osiemnastą minutą „odjazd” olsztynianek 16:0 i to już ustawiło przebieg spotkania. Koszykarki z Olsztyna zagrały koncertowo. Szybki atak – firmowa broń tego zespołu funkcjonował prawie bez zarzutu, poparty skutecznością, dobrą obroną, dominacją na obu tablicach dał pewne i wysokie zwycięstwo ekipie Alicji Sztąberskiej. Jak zagrają tak w półfinałach, nie jeden rywal powinien się ich obawiać.