Grupa II: Opalenia i Łódź nadal w grze

Dopiero ostatni pojedynek w Opalenicy pozwolił na rozstrzygnięcie tej grupy. Do końca bowiem gospodarze, łodzianie i warszawiacy mieli praktyczne szanse na grę w półfinałach. Przegrana Jagiellonki sprawiła, że to warszawiacy odpadli z tej stawki.

ŁKS KM Łódź - MKS Start Lublin 81:36 (21:7, 24:13, 23:4, 13:12)

W pierwszym spotkaniu ostatniego dnia turnieju młodzi koszykarze z łodzi nie pozostawiają wątpliwości , ze to im należy się awans do półfinałów. Dziś deklasują bowiem rywali z Lublina. Wśród lublinian w zasadzie zauważalny na boisku był tylko Cyprian Zięba, reszta jego drużyny pozostawała daleko w tyle za nim jak i za rywalami. W obliczu bardzo równo i zespołowo  grających rywali inny wynik tego pojedynku nie wchodził więc po prostu w grę.

Basket Team Opalenica - UKS Jagiellonka Warszawa 94:85 (28:29, 20:25, 23:13, 23:18)

Pojedynek ten był kluczowym dla całego turnieju. Od jego wyniku zależało wiele. Do przerwy mecz był raczej wyrównany ze wskazaniem na warszawiaków i to oni schodzili do szatni z korzystnym wynikiem. Po przerwie do roboty zabrali się gospodarze, którym udaje się odrobić straty i to teraz goście z Warszawy musza gonić uciekający awans. Jednak próby walki są nieskuteczne, a Basket Team systematycznie powiększa przewagę. Gdy boisko za pięć przewinien opuszcza  Przemysław Słoniewski, który z dorobkiem 36 punktów i 12 zbiórek by l ważnym ogniwem w Jagiellonce, zwycięstwo i awans sie znacznie oddalają. Ostatecznie pojedynek kończy się więc zwycięstwem i awansem gospodarzy.