Grupa XII: Walka do końca

Nie zabrakło emocji w pierwszym pojedynku w Gorzowie Wielkopolskim. Mimo, że początek spotkania należał do bydgoszczanek to rywalki z Olsztyna ciągle były tuż za ich plecami.

Gdy tylko zawodniczki KS Basket 25 próbowały odskakiwać reakcja olsztynianek sprawiała, że przewaga malała. Dopiero w trzeciej kwarcie natarcie bydgoszczanek nie znalazło odpowiedzi rywalek. Początek kwarty 8:0, a cała wygrana 27:5 było tym co mocno podłamało olsztynianki.

Jednak mimo tak niekorzystnej sytuacji nie zrezygnowały one z walki o dwa punkty. Bardzo dobrze grająca Natalia Żukowska – 25 punktów i 18 zbiórek - podrywa zespół do walki. Część strat udaje się odrobić, jednak nie tyle by myśleć o zwycięstwie. Siłą bydgoszczanek była dziś wyrównana gra, czego dowodem może być fakt, że aż pięć zawodniczek zapisało swój dorobek punktowy wartością dwucyfrową, a dodatkowo imponującą ilością zbiórek, bo aż 21 popisała się Karina Szybała.