Grupa VII: Dobra forma mistrzów, Koszalin odpada z gry

Z kompletem zwycięstw ćwierćfinałowy turniej w Warszawie zakończyli koszykarze SKM Zastal Zielona Góra, którzy rozluźnieni wczorajszą wygraną z MKS Polonia, zwyciężyli MTS Basket Kwidzyn. Dzięki udanej drugiej kwarcie grono półfinalistów uzupełnili gospodarze turnieju.

SKM Zastal Zielona Góra - MTS Basket Kwidzyn 86:71 (20:17, 20:19, 21:13, 25:22)

Wyniki ćwierćfinałowych pojedynków SKM Zastal wskazują, że młodzi zielonogórzanie miewają problemy z koncentracją. Gospodarza turnieju, a zarazem najmocniejszego rywala w grupie, Zastal pokonał bowiem bardzo pewnie. Przeciętnie spisując się w starciu z drużynami, które na ćwierćfinale zakończyły swój udział w mistrzostwach Polski kadetów. W starciu z MTS Basket zwycięzcy grupy VII prowadzili przez większą część meczu, ale bezpieczną przewagę zapewnili sobie dopiero w końcowych fragmentach meczu. Ostatecznie wygrywając 86:71.

MKS Polonia Warszawa - AZS Koszalin 84:65 (18:18, 29:18, 18:15, 19:14)

W meczu o być, albo nie być w półfinale, MKS Polonia zwyciężyła AZS Koszalin różnicą dziewiętnastu punktów (84:65). Po pierwszej kwarcie był remis (18:18), ale później prym wiedli warszawianie, którzy drugą odsłonę wygrali 29:18. Wypracowanej przewagi nie tracąc już do samego końca zawodów.