Grupa VIII: Miejscowe najsłabsze w grupie

Koszykarki Górnika Wieliczka, organizatora ćwierćfinałowego turnieju, zajęły ostatnie miejsce w grupie, choć przed początkiem niedzielnych zmagań miały szansę na awans do półfinału. Na tym etapie rozgrywek znalazł się UKS Lotnik Wierzawice i MKS MOS Konin.

Górnik Wieliczka - JAS - FBG Sosnowiec 60:67 (11:19, 20:8, 12:17, 17:23)

Górnik miał szansę znaleźć się wśród najlepszej szesnastki mistrzostw Polski kadetek tylko w przypadku zwycięstwa z JAS FBG Sosnowiec i porażki MKS MOS Konin z pewnym awansu do półfinału UKS Lotnik Wierzawice. Oba warunki nie zostały jednak spełnione. Po słabej grze w drugiej połowie, którą Górnik przegrał 29:40, marzenia o dalszej rywalizacji w tej kategorii wiekowej pękły niczym bańka mydlana.

UKS Lotnik Wierzawice - MKS MOS Konin 74:80 (12:17, 19:21, 18:16, 25:26)

Podstawione pod przysłowiową ścianą zawodniczki z Konina wspięły się na wyżyny swoich umiejętności i zwyciężyły niepokonany wcześniej UKS Lotnik Wierzawice. O sukcesie MKS MOS zadecydowała nieznacznie wygrana pierwsza połowa (38:31). Później mecz był niezwykle wyrównany, ale koszykarki z niewielkiej miejscowości na Podkarpaciu nie potrafiły przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.