Grupa X: Wyrównane starcie

Turniej w Polkowicach zaczął się bardzo emocjonującym pojedynkiem. Koszykarki z Łodzi i Wierzawic stoczyły bowiem interesującą batalię o dwa punkty.

Od samego początku pojedynek był bardzo wyrównany, a cała pierwsza kwarta to praktycznie walka kosz za kosz. Dopiero początek drugiej kwarty dał szanse na odmianę. Od prowadzenia 6:0 rozpoczynają ta odsłonę łodzianki. Jednak rywalki z Wierzawic nie zamierzają tego pozostawić bez odpowiedzi. Dobra gra Kamili Kromki oraz Angeliki Kuras sprawia, że przewaga szybko zostaje zniwelowana, a Lotnikowi nawet udaje się na chwilę objąć niewielkie prowadzenie.

Na początku trzeciej kwarty znów na tablicy pojawia się remis, a później zmiana prowadzenia bo mamy kolejny „run” łodzianek - 8:0 na otwarcie tej kwarty. Przed ostatnią odsłoną po raz kolejny więc prowadzą łodzianki, a zawodniczki UKS Lotnik rozpoczynają pogoń za zwycięstwem. Pogoń ta jednak okazuje się nieskuteczna, gdyż bardziej wyrównany skład łodzianek procentuje i ŁKS wygrywa pierwsze spotkanie w półfinale.