Grupa III: Dobrze wytypować faworytów

Przeglądając układ sił w tej grupie można by zaryzykować stwierdzenie, że dziś mogliśmy oglądać pojedynki o pierwsze i trzecie miejsce. Czy faktycznie tak będzie i czy faworyci faktycznie są faworytami zobaczymy zapewne dopiero w sobotę.

STK Wilki Morskie SP 16 Szczecin - UKS G26 Astoria Bydgoszcz 65:42 (21:14, 10:10, 20:4, 14:14)

Teoretycznie to był pojedynek dwóch najsłabszych drużyn tego turnieju. Pewnie wygrali w tym starciu młodzi koszykarze ze Szczecina. Czy będą oni w stanie nawiązać walkę z drugą dziś grająca parą i komuś z nich odebrać miejsce w półfinałach?

MKS Ochota Warszawa - MTS Basket Kwidzyn 57:47 (20:10, 8:16, 11:12, 18:9)

Medaliści Mistrzostw Polski Szkół Podstawowych nie zawodzą i pokonują gości z Kwidzyna. Jednak o zwycięstwo wcale nie było łatwo. Mimo słabego początku chłopcy z Kwidzyna nie zamierzali łatwo ustąpić. Już w drugiej kwarcie odrabiają straty i mamy wyrównane widowisko. Dopiero wysoko wygrana przez gospodarzy ostatnia kwarta daje im zwycięstwo.